Haberler

Uzun bir aradan sonra 65 yaş üstü bugün, güneşli havanın keyfini çıkardı

Keşan’da korona virüsü yayılması tehdidi sebebiyle dışarı çıkmaları geçici bir süreliğine kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara, bugün 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Günler sonra dışarıda olmanın tadını yürüyüş yapan vatandaşlar, en çok arkadaşlarını özlediklerini söyledi.

Saat 11.00’de başlayan izinle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar bugün 50 gün sonra sokağa çıktı. Evlerinden dışarıya eldiven maskelerini takan vatandaşlar, günler sonra ilk kez evlerinden sokaklara çıktılar.
Evlerinde sıkıldıklarını ancak yine de tedbir için kurallara uymak zorunda olduklarını belirten vatandaşlar güneşli havada uzun uzun yürüyüp adeta evlerinde geçirdikleri zamanın acısını çıkardılar.

Yürüşün yanı sıra alışveriş yapan 65 yaş üzeri vatandaşlar, marketlere ve manavlara giderek, alışveriş yaptılar ve bir sonraki dışarı çıkma iznine kadar yetecek erzak topladılar.


Arkadaşları ile evde telefonla görüşmeye çalıştıklarını belirten bir vatandaş, “En çok kahvehanede arkadaşlar ile oturmayı ve çay içmeyi özledi. Temiz havada zaman geçirmek ve konuşmak istiyorum eşle dostla inşallah bu virüs en kısa zamanda geçer” derken bir başka vatandaş ise “Balık tutmayı özledim, şu virüs bir gitsin, ilk önce sahile gidip balık tutacağım kimse de beni oralardan geri getiremeyecek” dedi.
Saat 15.00’te biten izinin ardından evlerine dönen 65 yaş ve üzeri vatandaşlar en kısa zamanda virüs tehdidinin geçmesini diledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu