Genel

Tüm Keşan’ı kapsayacak Kurtuluş Günü İndirimi etkinlikleri

19 Kasım Keşan’ın Kurtuluşu’nun 100. yıl etkinlikleri kapsamında, 18-19-20 Kasım 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘100 Yılın İndirimleri Keşan’da’ etkinliğinin basın lansmanı bugün gerçekleştirildi.

Kunduracılar Çarşısı’ndaki saat kulesi önünde gerçekleştirilen lansmana, etkinliği düzenleyen ve destekleyen kurum temsilcileri katıldı.
Lansmanda ilk olarak Keşan Tuhafiyeciler ve Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman konuştu. Etkinliğin bölge halkına ve esnafa hayırlı olması dileğinde bulunan Kocaman, herkesi davet etti. Daha sonra kürsüye gelen Keşan Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Murat Orhun, 3 gün boyunca bando gösterileri, resim, müzik ve çocuk etkinlikleri, halk dansları toplulukları, tavla turnuvası gibi birçok etkinliğin yapılacağını söyledi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Katip üyesi Sadık Gamsız da etkinliğin hazırlıklarını ortak akıl ve fikir birliği içerisinde tamamladıklarının altını çizerek, “Bu yıl Kurtuluş Caddesi, Artı Çarşı, Kunduracılar Çarşısı, Namazgâh Sokak, Borsa Sokak, Bakırcılar Sokak ve Hal Geçidi Sokağa yayma kararı aldık. Değerli üyelerimize ve işyerlerimize katkı sağlayacak olan etkinliğimiz 18 Kasım 2022 Cuma günü başlayacak. Etkinlikler kapsamında trafiğe kapalı olacak olan cadde ve sokaklarımızda Keşan, çevre il ve ilçelerinde bulunan 30’un üzerinde kurum ve kuruluşlarımız, üye kooperatiflerimiz, özel işletmelerimiz ve yöresel ürün pazarlarımız stant açarak yer alacaktır. Tüm üyelerimizi, yerel işletimlerimizi, hemşerilerimizi, yurt dışından gelecek olan misafirlerimizi, civar il, ilçe, belde ve köylerimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı <100 Yılın İndirimleri Keşan’da> etkinliğimize davet ediyoruz.” diye konuştu.

Lansman, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Orkun Özkaya’nın konuşmasıyla sürdü.

“Üyelerimizin ve yerel işletmelerimizin indirim anlamında Keşan’da sadece 3 gün değil 365 gün indirim uyguladıklarını zaten hepimiz biliyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Özkaya şöyle devam etti: “100. yılımıza yakışır ekstra ve etkili indirimler uygulanacağını ve birçok farklı etkinliklerin olacağının şimdiden müjdesini buradan veriyorum. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçmişte olduğu gibi bugün de bölgemizde birleştirici kurum olma yolunda ilerlemeye emin adımlarla devam ediyoruz. Üyelerimizin istek ve taleplerinde daima yanlarında olmaya, katkı sağlamaya ve gelişmelerine destek olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz.

18 Kasım 2022 Cuma günü start alacak olan <100 Yılın İndirimleri Keşan’da> etkinliğimizin saat 12.30’da Kurtuluş Caddemizden başlayacak olup korteje, tüm kurum ve kuruluşlarımızın yönetici ve temsilcileri, kıymetleri hemşerilerimiz, şehir dışından ve yurt dışından gelecek olan tüm misafirlerimiz davetlidir.

Keşan’ımızın 100. yılında belirlenen tüm sokaklarımızı oluşturmuş olduğumuz komisyon ile süsleyerek ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek, etkinliklerle ve indirimlerle dolu 3 gün geçireceğiz, bizler böyle bir etkinliğin temellerini atmaktan mutlu ve böyle bir oluşumun içerisinde olmaktan oldukça heyecanlıyız.”

Lansmanda son olarak Keşan Belediye Başkan Vekili Yakup Balcı konuştu.

Balcı şunları söyledi: “100 yılın indirim günleri etkinliğimizi cadde ve sokaklarımızda kurulacak stantlar ve esnafımızın katkılarıyla geliştirmeye devam ediyoruz. Etkinliğimizin içeriği, tüm esnaflarımızın eş zamanlı olarak 3 gün boyunca indirime girerek alışveriş festivalimize destek vermeleridir. Keşan’ımızın Kurtuluş Bayramı kutlu olsun. Tüm hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyoruz. Alışveriş festivalimiz, huzur ve bereketli geçsin.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu