Haberler

Tuhafiyeciler Odası, üyelerinin istifasını kabul etmedi

Keşan Tuhafiye ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman, geçtiğimiz hafta Yönetim Kurulu’ndaki bazı isimlerin istifasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. İstifaların kabul edilmediğini belirten Kocaman, üyeler ile anlaşma sağlandığını söyleyerek, “Bu istifalara, sevinen bazı arkadaşların da sevincini kursaklarında bıraktık. Kusura bakmasınlar biz bir aileyiz, bizi bölemezler” dedi.

Hasan Kocaman yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bilindiği üzere, geçtiğimiz hafta Yönetim ve Denetim Kurullarından bazı arkadaşlarımızın istifaları gündeme geldi. Fakat ben ve yönetim kurulum, bu gelmiş olan istifaları kabul etmedik. Bu süreçte; birbirimize ihtiyacımızın olduğu bu günlerde bu istifaları kabul etmemiz mümkün de değildi. Bizim bir aile olduğumuzu konuşup, görece devam kararı aldığımızı belirtmek isteriz.
Bize bir oy veren üyelerimizi yok sayarak bu işin olmayacağını ve bu süreçte insanların bizlere en çok ihtiyacı olduğu bu pandemi sürecinde ben ve yönetim kurulumuzun nasıl çalıştığını ev mücadele ettiğini herkes görmüştür. Bu süreçte üyelerimize faydalı olabilme gayretimizi kimse görmezden gelemez. Odamızın imkanları ölçüsünde herkese faydalı olmaya çalıştık.
Bu arada şunu da söylemekten asla geçemeyeceğim: Bu istifalara, sevinen bazı arkadaşların da sevincini kursaklarında bıraktık. Kusura bakmasınlar biz bir aileyiz, bizi bölemezler. Buna kimsenin de gücü yetmez.
Bizler, bize verilen görevin bilincinde ve sorumluluklarımızın da farkındayız. Bu pandemi sürecinde en çok etkilenen odalardan biriyiz. Gece gündüz demeden sürekli olarak telefonlarımızı kapatmadan görevimizin başındaydık. Kurumlar ve bankalar ile olan ilişkilerimizi en üst seviyede tutup, devletimizin vermiş olduğu imkanlardan herkesi faydalandırmaya çalıştık. Kanunlar ve imkanlar çerçevesinde bu süreçte yasalara da riayet ettik. Bu anlamda da üyelerimize teşekkür ediyorum.

Bu süreçte açılmayan Malkara, Gelibolu ve Şarköy pazarları ile odamızın hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bu kararlar tamamen Belediyeler ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulları tasarruflarındadır. Bu dönem esnafımızın bizlere en çok ihtiyaç duydukları bir dönem olduğu için bu istifaları sunan arkadaşların istifalarını kabul etmiyoruz. Hep beraber sonuna kadar görece devam kararı aldık. Buradan tüm üyelerimize ve kamouyuna saygı ile duyuruyoruz.”

Bu duyurunun ardından Kocaman halka da bir çağrıda bulundu. Alışveriş için yerel esnafın seçilmesini isteyen Kocaman, ” İyi günde ve kötü günde yanınızda olan yerel esnaftan alışverişlerinizi yapmanızı önemle belirtemek istiyorum. Gün, birlik ve beraber olma günüdür. Bu vesile ile tüm üyelerinizin ve Keşan halkının mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar keseceğiniz kurbanların ve edeceğiniz duaların hayırlı olmasını dilerim” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu