Haberler

Şirkete bağlı çalışan Belediye personeli, sendika temsilcilik seçimini yaptı

Keşan Belediyesi Personel Şirketi‘ne bağlı çalışan işçiler, İş Yeri Sendika Temsilcilik Seçimi için sandık başına gitti.
Beyaz ve mavi olmak üzere 2 listenin yarıştığı seçim 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirildi ve Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda yapıldı.
Seçime; DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen, sendika temsilcileri ve üyeler katıldı.Seçimlerde, DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen söz aldı.
Şen, Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi?nde yetki aşamasında olduklarını belirterek, ?Mevcut toplu sözleşmemiz, 30 Haziran itibariyle sona erdi. Salgın nedeniyle, bakanlık çalışmaları durdurmuştu. Temmuz ayı içerisinde yetki başvurularımızı değerlendirmeye başladı. Yetki tespiti elimize ulaştı ve sendika olarak, bizlerde seçimlerimizi yapıyoruz. Bugün, Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi‘nde çalışan üyelerimiz için sandığı önlerine koyduk. Seçimlere, 2 listemiz giriyor. 285 üyemiz var ve onlar oy kullanacak. İşçi arkadaşlarımızın demokratik hakkını kullanması için gerekli ortamı yarattık. Seçilecek yeni arkadaşlarımızla birlikte toplu sözleşme görüşmelerine ağustos ayı sonunda başlayacağız. Seçilecek arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Salim Şen’in konuşmasının ardından seçimlere geçildi. 285 üyeden 274 oy kullandığı seçimlerde; mavi liste 139 oy, beyaz liste ise, 132 aldı. Seçimlerde, 3 oy geçersiz sayıldı. Çıkan sonuçlara göre; mavi liste seçimleri kazandı. Seçim sonrasında göreve getirilen mavi listenin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Temsilciler: İbrahim Özçakır, Ersin Gündoğdu, Fatma Kandemir.
Disiplin: Aykut Karahan, Ertan Kara.
Hasar Tespit: Fehim Güloğlu, Halil İbrahim Oğuz.
İzin Kurulu: Ahmet Sesler, Cem Fidan.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu