Haberler

TREDAŞ’ın “8 saatlik planlı kesinti”sine mahalle sakinlerinden tepki

Keşan’da yarın (6 Ekim 2020 Salı), Yeni Mahalle ve Dr. Ali İhsan Çuhacı Caddesi bölgelerinde uygulanacak ve 8 saat sürecek elektrik kesintisi haberi üzerine, bölgede yaşayan vatandaşlar TREDAŞ’a tepki gösterdi.

Bakım çalışmasının hafta içi yapılmasını ve 09:00 – 17:00 saatleri arasında
8 saat süre ile bölgeye elektrik verilememesini eleştiren mahalle sakinleri, eğitimin uzaktan online olarak devam ettiği bu süreçte, derslerin 08:00 – 17:00 saatleri arasında internet üzerinden gerçekleştiğini hatırlatarak; “Diyelim ki, telefon, tablet ya da bilgisayarları önceden şarj ettik ama elektriğin olmadığı bir ortamda interneti nasıl kullanacağız. Uzaktan eğitimde internette yaşanan yoğunluk dolaysıyla zaman zaman zaten aksaklıklar yaşıyoruz. Şimdi bu aksaklıklara bir de elektrik kesintisi mi eklenecek? Elektriklerin 8 saat süreyle kesilmesi çocuklarımızın ve bölgemizde yaşayan öğretmenlerimizin gün içerisinde yapılacak derslerin hiçbirine katılamaması anlamına geliyor. Zaten eğitimin yaşanan pandemiden dolayı kısıtlandığı bir dönemdeyiz. Planlı kesintiler, hiç kimse mağdur edilmeden, hafta içi ve daha kısa sürelerle uygulanamaz mı?” şeklinde dile getirdi.
Son aylarda TREADAŞ’ın bölgede sık sık uzun saatler süren kesintiler yaptığına da işaret eden mahalle sakinleri, konuya dair eleştirilerini şu sözlerle ifade etti: “Bunu anlamlandırmakta zorlanıyoruz. Bu kadar uzun süreli kesintiler neden, üstelik de gün içerisinde yapılıyor? Bu ‘planlı kesintiler’ hangi plansızlığın sonucudur? Kendi yerli üretimimizi yaptığımız, otomobilimizi, silahımızı ürettiğimiz bu zamanda, böylesi kesintileri nasıl izah ederler bilemiyoruz..”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu