Asayiş

Emniyetten yoğun cumartesi mesaisi: 3 hırsız tutuklandı

3 Ekim Cumartesi günü Keşan, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yoğun mesaisine sahne oldu. Aralarında iş makinesi, şarküteri ve elektronik hırsızlığı gibi çok sayıda suçlunun peşine düşen polisler tarafından yakalanan hırsızlar, 3 kişiyi aynı gün ait oldukları yere gönderildi.


İlk konu, Büyük Cami Mahallesi‘nde yaşanan bir hırsızlık olayının ardından gelişti.
Edinilen bilgiye göre, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bir binada tamirat işiyle uğraşıldığı sırada, orada bulunan bir hilti ve 100 metre uzatma kablosunu çalıp eşyaların sahibini yaklaşık 2 bin 200 TL zarara uğratan hırsızların peşine düşen ekipler, kamera kayıtlarını inceleyerek polisçe tanınan B.K. isimli kişiyi eliyle koymuş gibi bularak gözaltına altına aldı, ardından şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine sevk edildi.


Bir diğer olay ise pazaryerinde meydana geldi. Bu kez hırsızı parmak izleri ele verdi.
Edinilen bilgiye göre, bölgedeki bir şarküteriye ürün getiren kilitli araca giren hırsız, 400 TL maden para, 2 adet 5 kg helva, 5-6 kg kaşar, 5-6 kg tereyağ, 5-6 adet kangal sucuk ve 1 adet hoparlörü çalarak kaçtı. Hırsızlığın haber verilmesinin ardından bölgeye gelen olay yeri inceleme ekipleri, yaptıkları parmak izi incelemesinde yine polis tarafından tanınan daha önce de giyim eşyası da çalan S.G. isimli şahıs olduğunu tespit etti ve hiç zaman kaybetmeden Çarşı ve mahalle bekçileri tarafından yakalanarak gözaltına alınan şarküteri hırsızı da diğer hırsız gibi aynı kaderi paylaşarak cezaevine gönderildi.


Emniyet ekiplerinin mesaisi devam ederken bir haber de Mustafa Kemal Paşa Mahallesi‘nden geldi.
Edinilen bilgiye göre, daha önce Ahmet Yenice Orta Okulu‘ndan 5 adet laptop, bir evden televizyon ve bir işyerinden de 300 lira ile birlikte 28 karton sigara çalarak kaçan E.G. isimli şahıs devriye gezen ekiplerin görüş alanına girdi.
Kendilerini görünce kaçmaya başlayan E.G. ile ekipler arasında yaşanan kovalamaca, 700 Evler TOKİ konutları civarında bitti. Bir evin bodrum katında kıskıvrak yakalanan hırsız gözaltına alınırken, aynı gün ceza evine gönderildi.Hırsızlıkların yanında bir de uyuşturucu satıcılarının peşine düşen ekipler iki kişiyi yakaladı.
Edinilen bilgiye göre, Yeni Mescit Mahallesi üzerinde şüpheli gördükleri bir kişiyi kontrol eden ekipler, şahsın üzerinde 7 adet kilitli poşet içinde toplam 3.51 gram gelen eroin maddesi ele geçirdi. Orada gözaltına alınan H.P., hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan yasal işlem yapılarak, sevk edildiği adli makamlarca hakkında adli kontrol kararı verilerek serbest kaldı.


Çalışmalarına devam eden ekipler, bu kez İspat Cami Mahallesi‘nde başka bir suçluyu daha yakaladı. Paşayiğit Caddesi üzerinde şüphelendikleri bir kişiyi durduran Çarşı ve Mahalle Bekçisi yaya devriyeleri, yaptıkları sorguda uzaklaştırma kararını ihlal eden, Ş.O.B.’yi yakalayarak üst araması yaptı.
Cebinden kağıda sarılı vaziyette uyuşturucu çıkan şahıs, gözaltına alındı.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu