Genel

Trakya 2. Pet Fest, 2 Ekim’de başlıyor

Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen Trakya 2. Pet Fest, 2-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival; Keşan Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evinde, 2 Ekim 2022 Pazar günü saat 12.00’de başlayacak.

Festival programı hakkında bilgi veren Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürü Serkan Doğru, “Keşan Belediyesi olarak düzenlediğimiz 2. Pet Festivalimiz 2 Ekim Pazar günü saat 12:00’de başlayacak. Festivalimiz 3 gün boyunca devam edecek. Dünyamızı paylaştığımız can dostlarımıza karşı duyarlılığı geliştirmeyi hedeflediğimiz festivalimizde çocuklarımızı can dostlarımızla tanıştırmak ve hayvan hakları ile farkındalık oluşturmak için güzel bir fırsat olacak. Festivalde hem eğlenip hem de sokak hayvanlarımıza destek olacağız. Pazar günü 12:00 başlayacak olan etkinliğimizde kedi köpek güzellik yarışması gerçekleştirilecek, daha önceden düzenlenen kompozisyon, resim, afiş ve fotoğraf yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verilecek. 3 ve 4 Ekim günleri okul ziyaretleri devam edecek. 4 Ekim’de Dünya Sokak Hayvanları Koruma günü kapsamında saat 13:00’te Selim Sesler Konferans salonunda ‘Hayvan Sevgisi’ konulu öğrencilere ve hayvan severlere seminer verilecektir. Pazar günü Belediye otobüslerimiz Cumhuriyet Meydanı’ndan gün boyu ring servis yapacaktır.” dedi.

Öte yandan 2 Ekim 2022 Pazar günü festival kapsamında; çocuk oyunları, yüz boyama etkinliği, ödüllü çocuk ve ebeveyn yarışmaları, “Hayvan Dostu Satranç Ustaları (8-10 yaş) Mini Satranç Turnuvası düzenlenecek, şişme oyun alanları kurulacak ve yerel müzik grupları sahne alacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu