Genel

Trafik akışında yeni düzenleme

Keşan Belediyesi eliyle, Keşan’da trafik sorununun çözümü için başlatılan araştırma çalışmaları kapsamında, Park Caddesi ve Anafartalar Caddesi’nden Alparslan Türkeş Meydanı’na çıkışlarda bazı yeni düzenlemelere gidildi.

Keşan Belediyesi eliyle yürütülen ve Keşan’daki trafik sorununun çözüme kavuşturulması için bilimsel verilerin elde edilmesi için yürütülen çalışmalarda bazı sonuçlara varıldığı öğrenildi. Buna göre, çalışmalardan elde edilen veriler ışığında, Keşan’ın şehir merkezindeki trafik akışında yeni düzenlemelere gidildi.

Park Caddesi’nde trafik akışı tersine döndü

Alınan sonuçlar ışığında gidilen düzenlemelere göre, Anafartalar Caddesi’nden Çifte Yel Değirmeni Sokak’a çıkışta tek yön olarak kullanılan Park Caddesi’ndeki bu akış, tam ters istikamet olarak değiştirildi. Böylece, Park Caddesi, Anafartalar Caddesi istikametine gidiş olarak kullanılmaya başlandı.
Yeni uygulamanın başladığı gün trafikte zaman zaman karmaşalar da yaşandı. Yeni akışa uyan ve henüz bundan haberi olmayan sürücüler cadde üzerinde karşı karşıya gelirken, giriş yapılmaz tabelalarına zamanla alışılmasıyla da sistemin oturması bekleniyor.

Alparslan Türkeş Meydanı’na çıkış yönü de değişecek

Yine aynı düzenlemeler kapsamında, Anafartalar Caddesi’nden Alparslan Türkeş Meydanı’na çıkmak isteyen araçlar, Cumhuriyet Caddesi ya da Çifte Yel Değirmeni Sokak’tan çıkış yapmak durumunda kalacak. Buradaki düzenlemenin de yakın zamanda hayata geçirilmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu