Haberler

Trafiğin sorunları, çözüm arayan vatandaşın gündeminden düşmüyor!

Hem trafik açısından hem de parklar açısından Keşan’ın en çok kullanılan ana caddelerinden biri olan Hastane Caddesi’nde sık sık yaşanan “Market önüne malzeme indirme” eylemi ve uygunsuz araç parkları, cadde üzerinde evi ve iş yeri bulunan vatandaşların da tepkilerine yol açıyor.

Keşan’da ana caddelerin hemen hemen hepsinde bulunan zincir marketlere ürün getiren kamyonların günün belirli saatlerinde, trafiği aksatmadan ve vatandaşın günlük rutinin etkilemeden bu işlemi yapmaları gerekirken, vakitli vakitsiz, gece gündüz market önüne yanaşarak ürün indirmeleri bazı sorunları da beraberinde getiriyor.

Herhangi bir işaret, işaretçi, levha olmadan bu işlemin yapılması hem yayaların hem de araçların güvenliğini tehlikeye düşürüyor.
Konu hakkında görüşlerini belirten vatandaşlar, “Her geçen gün araç sayısının arttığı ve şehir içinde yolların yetersizliğinin gün gibi aşikar olduğu günümüz koşullarında, kural koyanların denetlemelerini, uymaları gerekenlerin de kurallara uymalarının önemi çok daha bariz gözler önüne seriliyor. Biraz özen ve biraz saygıyı vatandaşlık görevlerini yerine getirenler olarak hak etmiyor muyuz? Markete gelen kamyonlar sebebiyle araçlarımızın o bölgeden çekilmesini istiyorlar, bir şey demeden ‘polis çağırır aracınızı buradan kaldırtırız diyorlar. Gecenin ikisinde araçlar bangır bangır müzik açıyorlar, caddenin üzerinde mahallenin göbeğindeki okulun bahçesinde içki içiyorlar. Buranın sorunları bitmiyor. Birileri buna engel olsun artık” diyerek tepkilerini dile getiriyor.

Aynı durum geçtiğimiz gün tekrar yaşandı, ertesi gün yapılacak YKS ile birlikte uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesinde her hafta cumartesi kurulan semt pazarının cuma günü kurulması sebebiyle şehirde bir yoğunluk oluştu ve tüm caddeleri etkiledi. Bu sırada, şehrin en işlek caddelerinden biri olan Hastane Caddesi üzerindeki bir markete, gündüz saatlerinde yük indiren bir kamyon dolayısıyla yol ve kaldırım trafiği yine meydana geldi. Bölgedeki vatandaşların rahatsızlığı ve mağduriyeti tekrar yaşandı. Konu üzerine cadde üzerinde denetimlerde bulunan polis, malzeme indiren bir kamyona ilgili madde uyarınca 132 TL para cezası uyguladı.

Hastane Caddesi gibi diğer caddelerde de durum oldukça vahim. Halk, Bankamatik önünde usulsüz parklanmalar, kaldırım ve yol üstüne taşan çift sıra parklar, bunun yanında gece saatlerinde yüksek sesle çevreye müzik dinleterek ve egzoz sesleri ile halkın huzuru bozan sorumsuz sürücülerden oldukça şikayetçi.
Öte yandan Keşan’daki polisler ise bu kişiler için sık sık, gece gündüz denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu