ÖZEL HABER

Başkan Helvacıoğlu’na, projelerini ve Keşan trafiğini sorduk

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu bu zamana kadar gerçekleştirilen ve bundan sonra da gerçekleştirilecek projeler ile ilgili konuştu. Kesanonline’a projelerini değerlendiren Helvacıoğlu, trafik konusunda ise; “Daha iyisi olsun diye, trafik önümüzdeki yıl daha da sıkıntılı olacak!” dedi.

İlk olarak Keşan’daki projeleri değerlendiren ve bu projelerin hayata geçmesi konusunda bir sürecin işlediğini kaydeden Helvacıoğlu, şöyle konuştu: “Projeler uzun soluklu bir çalışma. Benim Keşan ölçeğinde çok hayalim var. Projelerin gerçeğe yakınlaşması zaman alıyor, işin iyisi 6 ayda oluyor bürokrasi çerçevesinde. Belediyede de böyle. Ben ticaret adamıyım. ‘Yarın sabah karar verdiğimde, öbür gün oluyor’ diye düşünürken belediyecilikte durumun böyle olmadığını gördüm.”

“Beğenmediğim proje yok, ama eksik kalan projeler çok.”

Gerçekleştirilen projelerde Keşan halkı beğense dahi kendisinin eksiklikler bulduğunu, “Ben de bazen halkımın beğendiğini, çok eksik görüyorum çünkü; Keşan ne yapsan yeniliklere aç, Keşan’a her yaptığım şey güzel geliyor ama benim beğenmediğim daha doğrusu eksik kalan çok projeler oluyor.” sözleriyle dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Mesela İstiklal Caddesi’ni yaptık, durakların yapımı yeni başladı, oradaki kasis veya ağaçlar yeni yeni gelişiyor. Artı Çarşı’yı yaptık, vatandaş henüz ne koyacağımızı bilmiyor, yapılan her şeyi güzel görüyorlar. Kunduracılar Çarşısı hayalim gibi yürüyor, eksikleri var bunu ben de biliyorum. Ben doğma büyüme belediyeci değilim ama; inanın 40 ülke gezdim ve ciddi boyutta vizyon olsun istiyorum. Keşan’a yakışan olsun istiyorum ve ne yapsak Keşan halkına layık diye düşünüyorum. Ama bunu 4 sene sonra sorduğunda, daha çok proje sayacağım. Yine de beğenmediğim dersen, ben çok şeyi beğenmiyorum. Beğenmeyen bir adamım ama vatandaşımın beğendiğini de beğenmiyorum. Niye? Çünkü bana göre eksik, benim bakış açım daha detaylı ve ayrıntılarla dolu, onları bazen yapamayabiliyorum. Tabi para ve ekonomi var, zamanla da yarışıyoruz ama Keşan’da güzel işler olduğundan da eminim.
Beğenmediğim proje yok, ama eksik kalan projeler çok. ” dedi.

Her yaptığımız cadde bir merkezi sıkıştırıyor”

Ve sonra olarak Keşan halkının dilinden düşmeyen trafik sorunu hakkında açıklamalarda bulunan Helvacıoğlu, ‘Her yaptığımız cadde bir merkezi sıkıştırıyor’ diyerek şu şekilde devam etti, “Vatandaş trafikten dolayı şikayetçi olacak elbet. Önümüzdeki sene Alparslan Türkeş Meydanı’nı yapmaya başlıyoruz. Muammer Aksoy Caddesi’ni yaptık trafik sıkıştı; İki Şerefeli Cami tarafını yaptık, oradaki trafik sıkıştı. Her yaptığımız cadde bir merkezi sıkıştırıyor. Şimdi de Ali Çevikel Caddesi’ni yapıyoruz. Merkeze etkisi oluyor bu çalışmaların.
Vatandaşa da ‘Ana merkeze lüften gelmeyin’ diyerek tali yollardan gelmelerini istiyoruz. Artık ana arterler ve tali yollar açıyoruz. Trafik konusunda da önümüzdeki sene daha da sıkıntılı olacak çünkü çok daha büyük bir projeye başlıyoruz. Parkomatı çalıştırmamızın nedeni bu, nerede sıkışıklık yoksa orada trafiği düzenlemek için parkomatçılık yapmaya devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu