HaberlerKeşan

TOKİ’de temeller 29 Mart Cuma günü atılıyor

“293 adet TOKİ Konutu ve 10 adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi İhalesi”ni alan Adahan İnşaat Firması yetkilileri, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti.

Müze Keşan’a saat 14.30 sıralarında gelen firma sahipleri; Selim Can Demirtaş, Batuhan Demirtaş, Selim Demirtaş, Mustafa Helvacıoğlu ile görüştü.

Demirtaş, Helvacıoğlu’na misafirperverliğinden ötürü teşekkür ederek, “Başkanımıza yardımlarından ötürü teşekkür ederiz. Konutlarımızın temelini 29 Mart Cuma atıyoruz. 15 bloktan oluşuyor proje. 293 konut 10 dükkan olacak. Binalar 5 katlı. Büyük bir proje. 1 yıl içerisinde çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz.”

Daha sonra konuşan Helvacıoğlu, “1 Yılda teslim edilecek proje hak sahiplerimize ve Keşan’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Başlamasına gün saydığımız TOKİ 1.Etap projesi 29 Mart Cuma günü başlıyor. Şehrimize yeni bir yerleşim alanı kazandıracak proje Keşan’ımıza ve hak sahiplerimize hayırlı olsun. 400 gün içerisinde yapım işi gerçekleştirilecektir. Her zaman daha fazla çalışacak, halkımızdan aldığımız güçle Keşan’a daha da büyük hizmetler sunmak için gayret göstereceğiz. Devletimiz ve hükümetimiz TOKİ’de de yanımızda. Keşan hem belediyemizin projeleriyle hem de hükümetimizin destekleriyle gelişmeye devam ediyor. Ev sahibi olmanın yıllardır hayalini kuran vatandaşlarımız için Keşan’ımızda 293 konutun yapımına ilgili ihalenin yapılmasının ardından başlanacak. Proje; Zirve Konutları’nın arkasında bulunan alanda uygulanacak. Vatandaşımız kira öder gibi konut sahibi olacak. Şimdiden sosyal konutlarımızdan yararlanacak olan ailelerimize, evlerinde sağlıklı ve hayırlısıyla oturmalarını diliyorum. Tüm süreçte Keşan Belediyesi olarak vatandaşımızın yanında olacağız ve gereken desteği sağlayacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu