Reklam
Haberler

TOKİ Konutlarında, bir binadan kopan beton bloklar nedeniyle bina boşaltıldı

Beğendik TOKİ Konutlarında oturan sakinler, gece yarısı büyük bir sesle irkildi. Önce deprem olduğunu düşünün vatandaşlar, binalardan birinde çökme olduğunu fark etti.

Edinilen bilgiye göre; 31 Temmuz 2020 Cuma akşamını 1 Ağustos 2020 Cumartesi gününe bağlayan gece yarısı, Beğendik TOKİ Konutlarında yaşayan sakinler şiddetli bir ses duydu. Önce deprem olduğunu düşünen ve paniğe kapılan sakinler, sesin ardından herhangi bir sarsıntı hissetmeyince bu defa ne olduğunu anlamaya çalıştı.
Daha sonra binalardan birinin çatısından kopan beton blokların yere düştüğünü fark eden sakinler, gördükleri manzara karşısında dehşete kapıldı.

Apartmanın ana kapı girişinin hemen üzerine düşen beton blokların bir kısmının düştüğü yerde kaldığı bir kısmının da parçalanarak yerlere saçıldığı gözlendi.
Sabah gün ağardığında durumun vahametinin çok daha iyi anlaşıldığını belirten sakinler, kimseye zarar gelmemesinin sevindirici olduğuna vurgu yaptı.
2009 yılında tamamlanan ve konut sahiplerine teslim edilen TOKİ binalarında yaşanan bu durumun, Beğendik Belediyesi Beykent Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarında ikamet edenleri huzursuz ettiği öğrenildi.
Binada oturan vatandaşların can güvenliği için bina boşaltıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu