Haberler

Saros’ta bayram yoğunluğu!

4 günlük Kurban Bayramı tatili sahillere yoğunluk olarak yansıdı. Araç parklarına dahi yer kalmayan sahillerde vatandaş sahil şeridine çadır kurdu.

Kurban Bayramı’nı fırsata çeviren vatandaşlar, Saros Körfezi Sahilleri’ne akın etti. Bayramın ilk günü komşu şehirlerden konvoylar halinde Keşan’ı geçip, Yayla, Erikli ve Danişment Sahillerine gelenler buralarda yoğunluk oluşturdu.

Özellikle Erikli’nin yanı başında bulunan Mecidiye Sahilleri bu yoğunluktan nasibini aldı. Bayramın ilk gününün son saatlerinde rotalarını buraya çevirenler ile daha önceden gelip yerleşen vatandaşlar sahilde birleşince tüm sahilde adım atacak yer kalmadı.
Yol kenarından plaja kadar bir çok noktada araçların park ettiği, çadırların kurulduğu Mecidiye’de büyük bir yoğunluk yaşanırken, sahilden geçen araç trafiği zaman zaman durma noktasına geldi.

Yol kenarında yaşanan yoğunluk aynı şekilde plajlara da yansıdı. Genişletilmesine rağmen gelen tatilci kalabalığının yoğunluğunu kaldıramayan plajlarda vatandaşlar sosyal mesafeyi koruyamadı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu