EkonomiTarım

Tarımsal destek ödemeleri çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, tarımsal destek ödemelerinin üreticilerin hesaplarına yatırılmaya başlandığını bildirdi.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, 2021 yılı hububat, baklagil ve dane mısır ikinci fark ödemesi desteklerinin yapıldığını belirtti.

Üreticilere desteklerin sürdüğünü aktaran Aksal, “Edirne genelinde 4 bin 418 çiftçimize toplamda 17 milyon 429 bin 336 lira bugünden itibaren tek seferde hesaplara yatırılacaktır. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kirişci destekleri Twitter hesabından duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “115 milyon 123 bin 276 liralık tarımsal destekleme ödemelerini çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun.” ifadelerini kullandı.

Açıklamada verilen bilgilere göre, söz konusu tutar, hububat-baklagil ve dane mısır desteğinde 114 milyon 134 bin 801 lira, hayvan gen kaynakları desteğinde 596 bin 475 lira ve düve alım desteğinde 392 bin lira olarak belirlendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu