Haberler

Sürekli olarak dükkanlarına girip serbest kalan hırsız, esnafı isyan ettirdi

Keşan’da son dönemlerde yaşanan hırsızlık olaylarının faillerinin yakalanıp ardından tekrar salınması esnafı isyan ettirdi. Defalarca yakalanan; ancak tekrar salınan hırsızlardan bıkan ve dükkanlarını açmaya korkan esnaf hırsızların adaletten payını almasını bekliyor.Keşan’da neredeyse aynı kişiler tarafından işlenen iş yeri soygunlarına bugün bir yenisi daha eklendi. Uzayıp giden hırsızlık mağdurları listesinin son durağı yine bir iş yeri oldu.
Gece saatlerinde iş yerine giren hısız, kapı kilidini uzun uğraşlar sonucu açarak iş yerinin içindeki bozuk paraları aldı, sonrasında mekandan çıkmak için kapıya yönelen hırsız, bu sefer tezgah üstünde duran kutuyu fark etti.


İçinde müzik seti bulunan kutuyu alıp, iş yerinin logosu basılı olan poşete koyan hırsız, soygunun ardından kapıyı kapatarak gitti. Sabah iş yerine gelen iş yeri sahibi Çağlar Topuz, durumu fark ederek polislere bildirdi, yapılan incelemelerde daha önce de başka bir iş yerine girip güvenlik kameralarına baka baka kasadaki parayı çalan C.K ve İ.B. isimli hırsızlar gözaltına alındı, ardından serbest bırakıldı.Olayla ilgili konuşan Çağlar Topuz, daha önce de başka iş yerlerine girip salıverilen hırsızların yeniden salınmasına bir anlam veremediğini belirterek şu şekilde konuştu: “Güvenlik kameralarını incelediğimizde, hırsızlık şüphelisinin daha önce de birçok defa farklı yerden hırsızlık yapan kişi olduğu belirlendi. Yapılan hırsızlıklar kameralar ile ispatlanmışken nasıl neden serbest bırakılıyor anlamış değiliz. Bizim ailemizde 5. hırsızlık olay gerçekleşti. Her defasında da şüphelinin elini kolunu sallaya sallaya dışarıda gezdiğini görüyoruz. Artık çaldıklarını da geçtik, rahat uyuyamıyoruz. Artık bu şüphelinin cezasını çekmesini bekliyoruz”.,
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu