Haberler

AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, aday belirleme çalışmaları için bölgede

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Edirne Koordinatörü Tülay Kaynarca, AK Parti Enez ve Keşan İlçe Teşkilatları’nı ziyaret etti. Kargaşa ortam oluşturmayacaklarını belirten Kaynarca, seçimlerin tek liste ile yapılacağını dile getirdi.

Edirne’de bu hafta içinde 4 ilçenin, bir sonraki hafta da Keşan Kongresi’nin yapılacağını kaydeden Kaynarca, kongrenin şimdiden hayırlı olmasını dileyerek şu şekilde konuştu:
“Genel Merkez adına şimdi ve önceki dönemlerde görev almış partililerimizde istişareler yapıyoruz. Gerek kongre, gerek yönetim ve gerekse de yeni dönemle ilgili görüş ve kanaatlerini alıyoruz. Keşan özelinde de şunu söyleyebilirim: Keşan bizim için çok özel, seçim kazandık. Çalışkan bir belediye başkanımız var; ilçe başkanımız ve yönetimi ile birlikte bu süreci başarıyla götürdük ve seçimi kazandık.Yeni görev alacak kişilerin ve görevi devredeceklerin beraber yürüyeceklerini vurgulayan Kyanarca, “Görevlerle ilgili yönetimde görevi yeni alacak ve yönetimi güçlendirecek arkadaşları önemsiyoruz. Bizde bayrağı devralan geride kalmaz, arkadaşı ile birlikte yürümeye devam eder.” derken, seçimlerin tek liste olarak yapılacağını belirtti. Kaynarca, “Bizde diğer siyasi partilerde olan kargaşa olmaz, talepten öte uygun görülen sorumluluk paylaşılır. Kavga gürültü olmaz. Bizde o tür tabloları yaşamıyoruz, o yüzden tek liste ile gitmeyi istiyoruz tüm ilçelerde.” şeklinde konuştu.

Havsa ve Süloğlu ilçe başkanlıkları için mevcut başkanlar ile yola devam edileceğini belirten Kayanarca, bu sene yapılacak kongrelerin maske, mesafe ve hijyen kurallarına bağlı kalarak yapılacağını bazı ilçelerde de açık havada düzenleneceğini belirterek “Bu dönem ne yazık ki salgın dolayısıyla daha buruk geçecek, normalde düğün havasında yapılırdı; ancak şimdi her şeyden önce sağlık daha çok önemli” dedi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba da Enez’in ardından geldikleri Keşan’da da istişare toplantısı yapacaklarını belirterek şu ifadeleri kullandı. “Teşkilatmızla bir aradayız, onlarla görüşüp önümüzdeki süreçler için toplantı düzenleyeceğiz. İlçe Başkanı değişsin değişmesin herkesin görüşünü alıp değerlendiriyoruz; akabinde değişecek mi değişmeyecek mi kararını veriyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu