GenelSiyaset

SOL Parti 1 Nisan’da Edirne’ye davet etti: “Omuz omuza vermek kazanmak için yeterlidir”

SOL Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 1 Nisan 2023 Cumartesi günü Edirne’de Antik Park üstünde halk buluşması gerçekleştirileceği belirtildi.

Türkiye’nin; ekonomik, siyasi ve toplumsal bir kriz içinde olduğunu kaydeden SOL Parti Edirne İl Başkanı Nazım Türkoğlu, “Bu krizin bizatihi kaynağı olan AKP, çürümüş iktidarını sürdürebilmek için ülkemizi ateşin içine atmaktan çekinmiyor.” dedi.

“Memlekete sahip çıkma kararlılığında olan tüm emekçi, yurtsever insanların ortak sorumluluğu, bu tek adam rejimine son vermek için birleşmektir.” diyen Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonunda karanlık kaybedecektir”

“Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında. Siyasal İslamcı faşist cephe, HÜDA-PAR’dan Yeniden Refah’a açılımla, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu.

Kadınları hedef tahtasına koyarak kurulan, hak hukuk nedir bilmeyen, birbirine domuz bağıyla bağlanmış Taliban ittifakı, şayet başarıya ulaşırsa, siyasal İslamcı faşizmin ülkemizi içine sürüklediği karanlığı ne denli büyüteceği şimdiden ortadadır.

Bu gerici yığılma karşısında tüm muhalefet cephesinin seçimler boyunca dayanışma ve birlik içinde mücadele etmesi başarının anahtarı olacaktır.

Bu süreçte muhalefet cephesinde yaratılan her bölünme bu Taliban ittifakının değirmenine su taşımak dışında bir anlama gelmeyecektir.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk turda bitirmeyi ön plana alacak ortak bir sorumluluk dışındaki her türlü tavır, nedeni ne olursa olsun sonunda gerici iktidar cephesinin parçası olmak anlamına gelecektir.

Bugün tek adam rejiminin oylandığı bir tür referanduma dönüşen Cumhurbaşkanlığı seçiminde ‘üçüncü bir yol yoktur’.. Ya Taliban cephesinde ya da karşısında olmak dışında bir seçenek söz konusu değildir!

Herkes bilmelidir ki ne olursa olsun sonunda karanlık kaybedecektir, yalnızca birleşik bir mücadele sorumluluğuyla omuz omuza vermek kazanmak için yeterlidir! Birleşeceğiz, Mücadele Edeceğiz ve Mutlaka Kazanacağız.”

Halk buluşması 1 Nisan’da

Açıklamada, 1 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 13:00’te başlayacak yürüyüşe tüm Edirne ve bölge halkı davet edildi.
Yürüyüşe katılacakların saat 12.30’da Edirne’de Eski Cami’nin altı, antik parkın üstündeki alanda olmaları istendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu