ÖZEL HABER

Sokakta olan risk grubuna, neden sokakta olduğunu sorduk

Corona virüs, dünyada şimdiye kadar 254 bin 653 kişiye bulaştı, ve kritik bir eşiği geçerek 10 bin 415 kişinin hayatına mal oldu. Türkiye’de ise bu rakam 359 enfekte hasta 4 ölüm olarak belirlendi. Sayının artmaması umuluyor, önlemler alınmaya devam ediyor ancak her durum güncellemesinde insanlar acı tabloyla bir kez daha yüzleşiyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanan ve ülkelerin durdurmak için ekonomisinden ordusunda bir çok koluyla seferber oldukları COVID-19’u Keşanlılar’a sorduk.

Sorularımıza cevap veren halk, salgından korktuklarını bunun için önlem aldıklarını, evlerinde yiyecek ve temizlik malzemesi stokları yaptıklarını söyledi. Sokağa maskeleri ile çıkan vatandaşlar, çevresindeki eşyalara eldiven olmadan dokunmamaya ve dezenfektan ile kolonyayı yanından eksik etmediklerini belirtirken bazı vatandaşlar da virüsün ekonomik etkilerinden muzdarip olduğunu kaydetti.
Öyle ki, sokağa insan çıkmayınca esnafın işleri düşüyor, bazı iş yerleri ise çalışanlarını ‘risk grubunda’ oldukları için çıkarıyor. Bir yanda kendi ve çevresindeki insanların sağlıkları diğer yanda da meydana gelen olumsuz ekonomik sonuçlarla mücadele eden halk, bir önce salgının bitmesini bekliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu