Genel

Sokak hayvanları için bırakılan mamayı poşetle götürdü

Keşan’da sokak hayvanları için kurulan mama odaklarından mama alan şahıs, hayvan severlerin tepkisini topladı. Poşete mama doldurup götüren şahıs için KEHAYKO “Utandık mı? Biz utandık ama sokak canlılarının rızkını alan utanmadı” dedi.

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde yaptığı çalışmalarda şehrin bir çok noktasına mama odakları yerleştirmiş, konumlandırılan mama odaklarında sokak hayvanların hayatlarını idame ettirmeleri amaçlanmıştı.
Mama odaklarının konumlandırmasından sonra, sık sık içlerinin planlanan zamanlardan önce boşaldığı görülmüş, konu hayvan severler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Aradan geçen zamandan sonra mama odalarından birinde elinde poşetle gelerek, hazne içindeki mamaları alan bir şahıs görüldü. Çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilen şahıs, şaşkın bakışlar altında poşetine doldurduğu mamalar ile bölgeden uzaklaşırken oradakiler tarafından da görüntüleri kaydedildi.Tepki toplayan fotoğraf, daha sonra Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (KEHAKYKO) tarafından Keşan Belediyesi etiketlenerek paylaşıldı. ‘Utandık mı? Biz utandık ama sokak canlılarının rızkını alan utanmadı’ notuyla yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi: “Uyarıldığı halde doldurdu torbasını gitti. Bu adam kimse önce belediyeden sonra zavallı canlardan ve onlar doysun diye biz hayvsnseverlerden böyle bir şey yaptığı için özür dilemeli. İnsan kendi kedisine köpeğine sokak canlarının rızkına el uzatmadan bakmalı. Eğer durumun müsait değilse git belediyeye; ama o zavallı sokakta yaşayan canları aç bırakmaya hakkın yok. Utandık mı evet Keşan çok utandık”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu