Genel

SGK önündeki EYT yoğunluğu bugün de devam etti

EYT düzenlemesinin ikinci gününde Keşan’da SGK müdürlüğü önünde dün olduğu gibi bugün yine yoğunluk yaşanmaya devam ediyor. 2023’ten önce yapılandırma yapmak için SGK’nın cumartesi günü de mesai yapacağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın merakla beklenen EYT’de yaş şartı aranmayacağını açıklamasının ardından SGK önlerinde yoğunluk oluştu. SGK müdürlüğü önünde başlayan yoğun mesai, bugün sabahın erken saatlerinde tekrar başladı.
Yeni yılda gelecek olan zamlardan önce ‘Askerlik borçlanması’ ve ‘Çocuk borçlanması’ yapmak için sabahın erken saatlerinde sıraya giren vatandaşlar, zaman zaman uzun kuyruklar oluşturdu.

2023 gelmeden..

2023 yılı gelmeden e-Devlet üzerinden borçlanmasını gerçekleştirenler yüzde 122,93 oranında daha avantajlı olunduğu haberinin yayılması üzerine ülke genelinde de yaşanan yoğun kalabalıklar oluşurken, SGK da açıklamak yapmak zorunda kaldı. Yapılan açıklamayla borçlanma ve emeklilik işlemlerinin internet üzerinden gerçekleştirilebildiğini belirtildi.

Cumartesi günleri de açık olacak

Öte yandan Sosyal Güvenlik Kurumu, EYT borçlanma başvuruları sebebiyle oluşan yoğunluk nedeniyle SGK merkezlerinin 31 Aralık Cumartesi günü de açık olacağını duyurdu. Vatandaşların borçlanma başvurularını yarın saat 09.00-17.00 saatleri boyunca tüm Sosyal Güvenlik il müdürlüklerinden ve Sosyal Güvenlik merkezlerinden yapabileceği açıklandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu