Genel

Şehir içi trafikte yeni düzenlemeler

Keşan’da Kent Meydanı Projesi çalışmaları sebebiyle şehirdeki bazı yollar kapanırken, bir çok yolda trafik sıkışıklığı başladı. Trafik sorununa çözüm için yeni düzenlemeler hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkan Yardımcı Yakup Balcı, “Keşan artık tek yön politikasına alışmak zorunda” dedi.

İsmail Saraç Caddesi’nde parklanmalar kaldırıldı

Keşan Kent Meydanı projesinin inşaatından kaynaklanan sebepler sonucunda, şehir içi trafiği akıcı hale getirmek için bazı yolları tek yöne düşürmek zorunda kalındığını belirten Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, “Tayyip Akalın Caddesi’nden inen araçların daha önce Cumhuriyet Meydanı üzerinden geçme durumları vardı; ancak o yol şu anda kapatıldı. Paşayiğit Caddesi’nin Atatürk Ortaokulu önünden geçen bağlantısı da aynı şekilde kapatıldı. İki cadde de kapatılınca bütün trafik yükü Paşayiğit Caddesi’ne geçti. Bu sebepten ötürü İsmail Saraç Caddesi ve Bankalar Caddesi üzerinde yeni düzenlemeler yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Aynı yönde çift şerit

Sözlerine, Keşan trafiğinde yeni bir döneme girileceğini ve ulaşımda yeni yöntemlere gidileceğini söyleyerek devam eden Yakup Balcı, “Keşan artık tek yön politikasına alışmak zorunda. Yollar tek yön olmak zorunda.” derken, son güncelleme için izlenecek yol ile ilgili “İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden başlayarak İsmail Saraç Caddesi’ni izleyen yolu aynı yönde çift şerit halinde vermeye çalışıyoruz. Uğur Mumcu Caddesi üzerinden geçmek isteyen sürücüler, güzergahlarını Emniyet Müdürlüğü önünden belirleyebilecekler ve kesişimde yol şehir içi ve Anafartalar Caddesi’ne gidişiler olarak tamamen ikiye ayrılmış olacak. Yapılacak 13 parklanma sebebiyle için sıkıntı yaratmaması için bu konuda demo çalışmasına başladık” dedi.

Milli Bayramlar için yer arayışı

Projeler çerçevesinde meydanda bulunan Atatürk Anıtı’nın da olduğunu ve milli bayramların kutlama programlarının yapılması için yer belirleme çalışmalarının da yürütüldüğünü ifade eden Balcı, bayram kutlamaları için Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nin düşünüldüğünü de kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu