GündemKeşanRÖPORTAJSiyaset

Seçime Doğru: Yeniden Refah Partisi Keşan Belediye Başkan adayı Selim Uyar

31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Seçim süreci devam ediyor.
Adaylar saha çalışmalarını son hızla sürdürürken; vatandaşlarla bir araya geldikleri her zeminde, kendilerini ve projelerini anlatarak oylarını istiyor.

Bu süreçte bir araya geldiğimiz, Yeniden Refah Partisi Keşan Belediye Başkan adayı Selim Uyar ile yaptığımız röportajda, kendisine bazı sorular yönelttik.

Keşanonline’dan Elif Sude Sönmezgil‘in sorularını yanıtlayan Uyar, neden aday olduğunu ve seçimi kazanırsa 5 yılda yapmak istediklerini anlattı.

Seçimi kazanırsa 5 yılda hayata geçirmek istedikleri pek çok proje olduğunu kaydeden Selim Uyar, her şeyden önce işsizlik sorununun çözüme kavuşturulması gerektiğini ancak ondan da önce ahlak kavramının hayatın her alanında yerleşmesi gerektiğini ve bu sayede birçok sorunun kendiliğinden çözüleceğini vurguladı.
Ahlaklı bir toplumun inşası için mücadele edeceklerini dile getiren Uyar, bununla birlikte üretime yöneleceklerini, halkın tenceresinin kaynamasına vesile olacak işleri yapacaklarını, bu sayede hem kalkınma sağlanacağını hem de tüketen toplumdan üreten topluma geçileceğini ifade etti.

“En büyük hayalim, dumansız bir fabrika gibi çalışacak seracılık projesini hayata geçirebilmek, 24 bin kişiye istihdam sağlayabilmek. Allah’ın izniyle en güzel projem olacak. Geri kalanı bir belediyenin yapmakla yükümlü olduğu işler.” diyen Selim Uyar, seracılık projesinin Keşan’ın kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

“Yalanla, dolanla bu işler olmaz”

Sözlerinin sonunda, adil bir düzen için halkın desteğini isteyen Uyar, şunları söyledi:
“Başarılı olmayan bir kişiyi başarılıymış gibi göstermeye çalışanlara söylüyorum. Yalanla, dolanla bu işler olmaz. Bir sürü hakkaniyetsizlik, adaletsizlik var. Bunları görmeniz gerekiyor. Seçim kampanyasını halkın parasıyla yapıyorlar. Halka yük olmamak, halkın sırtındaki yükün bizim tarafımızdan alınması gerekiyor. Halkımız bizi tercih ederse, hakkaniyetli davranarak, çok büyük işlere imza atacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu