Haberler

Saros sahillerinde sertifikasyon dönemi başladı

Keşan Kaymakamlığı toplantı salonunda 3 Haziran 2020 Çarşamba günü sahillerde uygulanacak olan “Sertifikalı ev modeli” ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

Saat 11.15’de başlayan toplantıya Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İlçe Hıfzıssıhha Kurul üyeleri katıldı.

Sahillerde sertifikalı ev modeli lansmanı yapılıyor..

KEŞAN Online paylaştı: 3 Haziran 2020 Çarşamba

Toplantı hakkında bilgi veren Keşan Kaymakamı Nuri Özder, şunları söyledi:
“Saros bölgesinde sertifikalı kiralık ev ile ilgili bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Üzücü bir pandemi salgın durumu yaşadık. Hepimiz etkilendik. Belediyemizin Hıfzısıhha Kurulumuza tavsiyesi ile Saros’da turizm amaçlı kiralanacak evlerde sertifikasyon çalışması yapılması, evlerin standardının arttırılması, hijyen şartları ve genel güvenlik açısından evleri kiralayanların daha huzurlu bir ortamda kalabilmeleri için bu çalışmayı yürüteceğiz. Çalışmayı belediye yürütecek. Jandarma o evlerde kayıtsız kimse olmamasını sağlayacak. Belediyemiz, Ticaret Odamız da destek verecek. Standartları belirlenecek. Kurulacak bir internet sitesi ile sertifikasyonlu evler burada yayınlanacak ve geleceklerin daha uygun şartlarda ev kiralamalarını sağlayacağız. Kiralayan arkadaşlarımızın da kazançları daha fazla olacak. “

Özder‘in ardından konuşan Helvacıoğlu, Erikli ve Yayla mücavir alanları içinde başlatılan uygulamanın sonuçlarının tüm Saros’a yansıyacağını belirterek şu bilgileri verdi;
” Bu çalışmaya sayın kaymakamımız önderlik etti. Belediyemizin, ticaret odamızın, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün, İlçe Jandarma Komutanlığımızın, emlakçılarımızın görüşlerini alarak başladık. Evlerimiz konusunda yaklaşık 8-10 bin ev kiralandığını düşünüyoruz. Bu evlerin bir düzen içerisine girmesini düşünmekteyiz. Karar aşamasında çalışmalarımızı tamamladık ve uygulamaya geçiyoruz. Sertifikalı Kiralık Konaklama Belgesi’ni ev sahiplerimize teslim edeceğiz. Kiralık evlerde vatandaşlarımızın ve yazlıkçılarımızın huzur, güven ve mutluluk içerisinde tatil yapmasını hedefliyoruz. Erikli ve Yayla sahillerinde hayata geçirdiğimiz bu örnek modelimizle tüm misafirlerimizi konaklama standartlarımıza uygun evlerde ağırlamak istiyoruz. Erikli ve Yayla sahillerimizdeki kiralık evlerde sertifikasyon modeline başlıyoruz. Normalleşme süreci ve salgın tedbir çalışmaları da göz önünde bulundurularak sahillerimizde düzenlemelerimizi gerçekleştiriyoruz.
Keşan Hıfzıssıhha Kurulu tarafından tedbir çalışmaları kapsamında kabul edilmesiyle birlikte “Sertifikalı Kiralık Ev” modeli uygulamamız resmiyette kazanmış oldu. Erikli ve Yayla belediye hizmet binalarımıza 8 Haziran itibariyle başvurabilirsiniz. Belirlenen standart listelerini de sizlerle paylaşacağız. Düzen ve disiplinin hakim olacağı sahillerimizde evi olan da günü birlik gelen de memnun olacak.”

Toplantı, sertifikalı ev modeliyle ilgili görüşlerin bildirilmesinin ardından sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu