Haberler

ESTAB’dan üye belediye ve turizm işletmelerine dezenfektan standı desteği

ESTAB, Keşan, İpsala, Enez Belediyelerine, ilçe merkezleri ve sahillerde bulunan tüm konaklama işletmelerine dezenfekte standı, maske ve tematik turizm haritası dağıtımı gerçekleştirdi.

ESTAB Birlik Başkanı Süleyman Paçaman, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Küresel sorun haline gelen ve Tüm dünyada kırmızı alarm verdiren ölümcül koronavirus (Covid-19) salgını sebebiyle konaklama tesislerinde geniş önlemlerin alınmasına ihtiyaç oluştu. Tüm dünyada el dezenfektanı ve anti-bakteriyel ürünlere ihtiyaç olduğu bugünlerde, enfekte olma korkusu birçok insanı etkisi altına almış durumdadır.


Yaz sezonu yaklaştığından bölgemizde ciddi bir nüfus artışı beklenmektedir. Bölgemize gelen misafirlerimizin kendilerini daha güvende hissetmeleri açısından,birliğimize üye olan belediyeler, oteller ve diğer kurumlar için “El dezenfektan standları” yaptırdık. Yaptırmış olduğumuz standların üzerinde korona virüse karşı dikkat edilmesi gereken 14 kural yer almaktadır. Keşan, İpsala, Enez Belediyelerine, ilçe merkezleri ve sahillerde bulunan tüm konaklama işletmelerine dezenfekte standı dağıtımını tamamladık. Standların yanında maske ve tematik turizm haritası dağıtımı gerçekleştirdik.


Bu yaz Covid-19 ile mücadele kapsamında önlemlerin uygulandığı bir turizm sezonu geçireceğiz. Güney Ege ve Akdeniz?de bulunan turizm yerleşkelerine göre bizim bölgemizi daha şanslı görüyorum. Virüs tedbirlerinden dolayı ülke genelinde vatandaşlarımızın küçük konaklama işletmeleri olan, kırsal alanları fazla, denize kıyısı olan (havuz yasağından dolayı) ve yaşadığı şehre yakın mesafedeki bölgeleri tercih edeceklerini tahmin ediyoruz. İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli ve Bursa gibi büyük şehirlere yakınlığımız tercih sebebi olabilir. Bu anlamda Keşan ve Enez bölgesinde bu yaz hareketli bir sezon beklentimiz var. Tahminlerimiz doğru çıkarsa turizmin bölge ekonomisine olumlu katkıları olabilir. Bu durumun vereceği olumlu katkıların yanında, virüsün bölgemizde yayılmasını önlemeye yönelik alacağımız tedbirler de büyük önem taşıyor. Başta mahalli idareler olmak üzere; STK’lar, konaklama işletmelerimiz ve turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm esnafımıza büyük sorumluluk düşüyor. Bölge Esnafımız karamsar ve endişeli olmasın. ESTAB başkanlığı ve meclisi olarak bölgemizdeki kurum ve kuruluşlar ile beraber tüm gayretimizle esnafımızın ve halkımızın refahı için,her anlamda çok daha güzel bir yaz sezonu geçirebilmek için çalışacağız.


Gelecek güzel günler için, el hijyeni, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymamız büyük önem taşıyor. Uzun bir aranın ardından kepenk açan tüm esnafımıza hayırlı işler ve bol kazançlar diliyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu