GündemHaberler

Sarıkeçe, “Nerede Meclis Üyeleri?” eleştirisine cevap verdi

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Keşan Belediyesi’nin 22 Temmuz 2020 Çarşamba akşamı Erikli’nin sorunlarını konuşmak üzere, Erikli sahilinde gerçekleştirdiği halk buluşmasında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun, “Ben davet ettim ancak 25 Meclis üyemden sadece 4 kişi bugün buraya geldi” şeklindeki eleştirileri üzerine, “Samimi bulmadığımı ve sözlerini geri almadığı sürece Erikli’de olmayacağımızı söylemiştim.” dedi.

İyi Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’nin 17 Temmuz 2020’de gerçekleştirdiği basın açıklamasındaki ifadeleri:

Daha önce beyefendinin açıklamaları oldu. <Erikli’ye suyun gelmeme sebebi CHP ve İyi Parti’dir’ diye bir ifade kullandı. Eğer gerçekten samimiyetle orada olmamızı istiyorsa, derdi Erikli’deki su sorununu ve diğer sorunları çözmek, oradaki insanlara ulaşıp konuşmaksa, kendisine çağrıda bulunuyorum; önce çıkacak geçmiş zamanda kullandığı cümleyi artık çarpıttım mı diyecek yanlış kullandım mı diyecek, adına ne derse desin, öncelikle o cümleyi geri çekecek. O lafını düzeltecek. Ondan sonra nerede, ne şekilde istiyorsa gerek partim gerek meclis üyelerim, partililerim, yönetim kurulum emrine hazırdır.”

Sarıkeçe, Helvacıoğlu‘nun eleştirileri üzerine şunları söyledi:
“Ben daha önce <Bu konuyla ilgili sözlerini geri almadığı sürece biz orada yokuz.> şeklinde bir açıklama yapmıştım. Bunun üzerine hala devam mı etmiş onu anlamadım. İnsanlara Cenab-ı Allah akıl vermiş. Şunu da desin o zaman Başkan, <FSRU projesinin olmasını da Cumhuriyet Halk Partililer ile İYİ Partililer mi istiyormuş? Erikli’ye otelleri Cumhuriyet Halk Partililer ile İYİ Partililer kurdu. Suyu Cumhuriyet Halk Partililer ile İYİ Partililer istemiyor. Kuyuları da biz kuruttuk öyle mi? Bu insanlar da buna inanıyor mu? Benim söyleyecek lafım yok o zaman.
Çok değil 4 – 5 sene önce sayın Mehmet Özcan zamanında bir şekilde sular akıyor muydu? Kooperatif zamanında sular akıyor muydu? Sayın Özcan, çöpleri alıyor muydu? Demek ki hiçbir sorun yokmuş. Yani Cumhuriyet Halk Partisi şöyle, Cumhuriyet Halk Partisi böyle ve İYİ Parti şöyle demekle olmaz. Sadece belli bir süre kafanı kuma gömersin. Ama çok uzun sürmez insanlar belli bir zaman sonra kimin ne olduğunu anlar. Biz kendimizi defaten anlattık. Oradaki su sorununu da anlattık. <Mart ayında buraya kuyu vurmayın, buraya şimdi kuyu vurursanız buradaki su dolgun gözükür. Sonrası için orada su kalmaz.> Bunları gayet güzel anlattığımıza da inanıyorum. Neden biz oraya su getirilmemesini istedik? Oradaki kuyunun çökmesinin sebebi neden biziz?
Bunu şu dakikadan sonra anlayamayacaksa insanlar, benim diyecek lafım yok. isteyen istediğine inanabilir ama yalancının mumu da yatsıya kadar yanar. Buyurun Sayın Belediye Başkanı orada. Sayın Erikli sakinleri de orada hep birlikte çözerler. Biz de olayın neresinde muhalif neresinde değiliz birlikte yaşarız. Madem öyle, aralarından 10 kişilik bir heyet seçip konunun takipçisi olsunlar. Görsünler; İyi Parti, Cumhuriyet Halk Partisi bu işin neresinde? Neye hayır diyor? İstedikleri zaman gelsinler. Biz kendilerine istedikleri zaman izah etmekte, kendimizi anlatmakta istekliyiz. Meclis kayıtlarına kadar önlerine koyarız. Kimin nerede yanlış yaptığını onlar kendileri karar verirler diye düşünüyorum. Ama onun haricinde çok fazla bir şey söylemek istemiyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu