Haberler

Sarıkeçe açıkladı: Akşener 25 Kasım’da Edirne’de

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in 25 Kasım’da gerçekleştireceği ziyaret ve yeni üye kabul töreni hakkında açıklamalarda bulundu. Parti olarak özellikle gençleri partiye kazandırmayı hedeflediklerini belirten Sarıkeçe, bu kesimin alışılmış sözlerin dışında beklentileri ve ihtiyaçlarına somut çözümler arayan bireylerden oluştuğunu belirtti.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda gündemle ilgili açıklama yapan Zafer Sarıkeçe, gelecek günlerde Ankara’ya giderek ziyaretler yapmayı hedeflediklerini belirterek şu ifadeleri dile getirdi: “Önümüzdeki hafta hem Genel Başkanımızı hem de Genel Başkan yardımcımız Mehmet Tolga Akalın‘ı ziyaret etmek amacıyla Ankara gitmeyi planlıyorduk. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener de içimizi okumuş olacak ki 25 Kasım‘da Edirne’ye geliyoruz sizleri ziyaret edeceğiz dedi. Kendisini ağırlamaktan onur duyacağız.”

“O gün, bu gün”

“Genel başkanımızla birlikte iktidara yürüyüş, ‘Millet Bizi Çağırıyor’ diye çıktığımız yolda İYİ Parti iktidarına inanacak bizler gibi cesur insanlara ihtiyaç olduğunu defalarca söylemiştik.
Herkes yöresinde mevcudiyeti arttırmak için çalışmalar yapıyor. Bizler pandemi sürecinden dolayı bu çalışmalar fazla vakit ayıramadık ama bugün sizlerin aracılığı ile partime katılmak isteyen dostlara çağrı yapmak istiyorum: ‘O gün bu gün.’

İYİ Parti çatısının altında, mevcut düzeni kabul etmeyen, içine sinmeyen, korkula bu hayatın devam etmeyeceğine inanan, bu ülkenin mevcut iktidarla daha iyi yerlere gelemeyeceği kanısını kendisine dikte edinmiş, Atatürk’e ve devletimizin bölünmez bütünlüğüne saygı duyan herkesin parti çatısı altında olmasından onur ve gurur duyarım. Birlikte yürümekten şeref duyarım. Kendisini hazır hisseden herkesi bekliyoruz. Ayrıca yeni üyelerimize rozetlerini Genel Başkanımızın takacağını da belirtmek isterim. 25 Kasım’da parti yönetimi, üyelerimiz ve aramıza yeni katılacak arkadaşlarımızla Genel Başkanımızı en iyi şekilde Edirne’de ağırlayacağız.”

“Gençler masal dinlemiyor”

“Bizim hedef kitlemiz gençler. Gençleri çok önemsiyoruz. 17 – 20 yaş arasında ciddi bir kitle var. Teni nesil toplumun %20’sini oluşturuyor ve maalesef masal dinlemiyor.
Gençlere; Atatürkçülük, milliyetçilik, devletçilik, sağcılık, solculuk bu gibi kavramların üstünde daha doyurucu kelimelerle, cümlelerle hitap etmeniz, laf olsun diye sırtlarını sıvazlamak yerine onları gerekten anlayabildiğinizi göstermeniz, dertlerine derman olmanız lazım.

Bizim şehrimiz de aynı dertten muzdarip, genç kitleyi yaşadığı belirsizliklerden dolayı göç etmeye sevk ediyoruz. Artık yeni bir hikaye yazılması gerektiğine inanıyorum. Bu oyunun içine bu ülkeyi seven, bu ülkede yaşamaktan keyif alan herkesi katmamız lazım.

“İnsanlar haklarını bilmiyor, verileni ‘lütuf’ olarak görüyor”

“Bizim insanlarımızın en büyük sıkıntısı hakların ne olduğunu bilmedikleri bir ülkede yaşamak. Anayasanın verdiği hakları herkese yaşatmak gerekiyor. Bize verileni nimet gibi, lütuf gibi görüyoruz. Hakkımızı aldığımızı bilmiyoruz. Siyaset öyle yerlere çekilmiş ki bizim vergilerimizle yapılan şeyleri lutfedilmiş gibi yaşatılıyoruz. Benim vergimle köprüyü yapıyorsun yine benim vergimle bana sağlık hizmeti sunuyorsun kaldı ki verdiğimin hepsini de bana geri vermiyorsun. Artık bunları da anlatmak gerekiyor, gençlerimiz bunları da duymak istiyor. 7 ya da 10 yaşında bir çocuğun düşünce tarzını anlayabilmeli, üniversiteyi bitirip meslek sahibi olana kadar ki süreçleri en iyi şekilde yaşamalarını sağlamalıyız.”

“Keşan deyince üniversitelerin hayatı kararıyor”

“Biz de Keşan’da üniversite öğrencilerini müşteri gibi değil de misafirimiz olarak görmeli ve burada vakitlerini en iyi şekilde geçirmelerini sağlamalı onara gereken tüm imkanları sunmalıyız. Onlar bizim veli nimetimiz elbet ama buna biraz da insani yönden bakmak lazım. Onlara geniş imkanlar ve yaşanılacak bir şehir de sunmalıyız. Ben ‘Keşan’ dendiğinde hayatı kararan gençleri de biliyorum. Bir şeyler yapmamız lazım”

“Başkanla iyi diyalog kurduğumuzu düşünüyorum”

“Sayın Başkanımızın yoldan, kaldırımdan, parktan fırsat bulup gençleri de düşünerek projeler üretmesini istiyoruz. Doğru bir diyalog kurduğumuzu düşünüyorum. İttifak olarak da İYİ Parti olarak da kendisine bu konularda yardıma hazırız. Yeter ki şehrimiz; yaşlılarımız, gençlerimiz, engellilerimiz ve diğer vatandaşlarımız için daha yaşanılır bir hale getirebilsin.”

Özdağ’ın İYİ Parti’n ihraç edilmesi

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe daha sonra İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ‘ın, İYİ Parti Disiplin Kurulu tarafından oy birliğiyle ihraç edilmesi konusuna da şu ifadelerle değindi:

“İYİ Parti 1 – 2 kişinin gitmesiyle bitecek bir parti değil. İYİ Parti çok meşakatli yollardan geçerek kuruldu. Bizler bunun kıymetini en iyi bilenlerdeniz. Ben tam tersini düşünüyorum. Zaman içerisinde daha iyi anlaşılacak ama ben partimizin daha hızlı ve daha şevkle yoluna devam edeceğine, İYİ Parti’yi daha güzel günlerin beklediğine inanıyorum.

Ümit Bey bence de parti için değerli isimlerden biri ama mahalle dedikodusu yapar gibi 70 milyonun önünde parti iç meselelerini gündeme getirmesi ban da partiye olan bağlılığını sorgulatıyor. Büyü bir kayıp olarak görmüyorum. İYİ Parti genel başkanına sarılarak, bağlı kalarak hedefine doğru ilerleyecek. Bu operasyonların yapılması bizleri şaşırtmıyor. Zaten bekliyorduk. Geldiğimiz yüksek dilimli oy baremi, Türkiye gündeminde sağın alternatifi bir parti olarak konuşulmamız ‘Meyve veren ağaç taşlanır.’ dedirtiyor. Bunların yaşanması çok normal. Bizim duruşumuz önemli. Biz dün neysek bugünde aynıyız. Kuruluş değerlerimizi muhafaza ediyoruz. Sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyoruz. Aramıza yeni katılacak arkadaşlarımızla gücümüze güç katarak yolumuza devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu