Genel

Şampiyonluk kutlamalarına Keşan’da izin verilmedi

Süper Lig’de Beşiktaş’ın şampiyon olmasının ardından Keşan’da İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı kararı doğrultusunda kutlama yapılmaması için mesai harcadı. Ekipler şampiyonluk maçı sonrası şehrin farklı kesimlerinde toplanan kalabalıklara, polis araçları ve megafonlardan yaptıkları anonslar ile müdahale edip, taraftarları evlerine dönmeleri konusunda sürekli uyardı.

Beşiktaş, Süper Lig’de en yakın takipçisi Galatasaray’ı 1 gol averajı ile geride bırakarak şampiyon oldu. Beşiktaş’ın şampiyonluğunun ardından İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Keşan’da da kutlama yapılmasına izin verilmedi.

Polis ekiplerin kentin en işlek cadde ve sokaklarında gerekli önlemleri alarak taraftarların sokağa çıkmasına, kutlama yapmasına izin vermedi. Alparslan Türkeş Meydanı’na çıkan yollar ise demir barikatlarla kapatıldı.
Şampiyonluğun ilan edilmesi sonrası bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarına siyah beyaz bayraklar ile çıkıp sevinç gösterisinde bulundu. Bazı vatandaşlar ise sevinçlerini sokağa taşımak istedi. Yenimescit ve Cumhuriyet Mahallelerinde şampiyonluğu kutlayarak tur atmak gezmek isteyen gruplara polis uyarıda bulundu. ,

Polisin engelleri sonrasında toplanan gruplar, daha sonra olaysız dağıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu