Haberler

Salih Arslan ile AK Parti’nin Keşan’da dünü ve bugünü üzerine 3


AK Part
i Keşan İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Salih Arslan, AK Parti’nin Keşan’daki kuruluş sürecini anlattı. Bir seri olarak yayınlayacağımız özel röportajımızda Arslan; AK Parti’yi, Edirne ve Keşan siyasetini, yeni kurulacak partileri, milletvekilliği seçimlerini, AK Partili Keşan Belediyesi’ni, Keşan’daki CHP’yi ve daha bir çok konuyu değerlendirdi.

Röportajımızım bu 3. bölümde, Arslan Türkiye ve Keşan’daki Cumhuriyet Halk Partisi’ni değerlendirdi. CHP’nin işinin zor olduğunu belirten Arslan, “CHP, Keşan Belediyesi’ni bir daha zor görür” dedi.
Kurucu Başkan Salih Arslan, Cumhuriyet Halk Partisi içinde uyumsuzlukların olduğunu söyledi, bunun da zamanla bölünmeye doğru gideceğini ve yeni bir parti kurulabileceğini de belirten Arslan, “Parti içinde hali hazırda bir bölünme var, bundan sonra da daha da fazla olacak. İleriki zamanlarda parti içindeki gerçek Atatürkçüler tarafından bir parti dahi kurulabileceği kulislerde söyleniyor” dedi.
Bir sonraki seçimlerde AK Parti’nin hem yerel hem de genel seçimlerde CHP’ye kıyasla daha şanslı olduğunu söyleyen Arslan, AK Parti’nin de iyi organize olması durumunda bir daha CHP’nin Keşan Belediyesi’ni almasının zor olduğunu söyledi. Arslan “CHP’li kardeşlerimiz en kısa zamanda ‘çamur at izi kalsın’ politikalarından vazgeçmelilier. Bundan sonra Keşan’da ne olur? Bundan sonra AK Parti kendi arasında bir sorun yaşamadığı müddetçe CHP, Keşan Belediyesi’ni zor görür. Disiplinli bir çalışma olursa -ki olacaktır, AK Parti, Edirne’de en az iki milletvekili çıkaracaktır.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu