Haberler

Sahibine ulaşılamayan at, yol ortasında “sahipsiz” kaldı

Keşan’da, İspat Cami Mahallesi Çayır Sokak üzerindeki yolda ölü olarak bulunan at, bulunduğu yerden saatler sonra kepçe ile kaldırılırken, atın sahibi çıkmadı. Sahipsiz at belediye ekipleri tarafından kaldırılıp gömüldü.

Mahalle içindeki boş bir arazide bakılan at, sabah saatlerinde sokak üzerinde ölü olarak mahalleli tarafından bulundu. Duruma tepki gösterip Keşan Belediyesi ekiplerine yoldan kaldırılması için haber veren vatandaşlar, atın akşam saatlerinde buraya bağlandığını ancak sonrasında kimseyi görmediklerini belirtti. Saatlerce yol üzerinde kalan at, Keşan Belediyesi tarafından getirilen kepçe ile bulunduğu yerden kaldırıldı. Bir lastik ile bağlanıp önüne yemesi için saman bırakılan atın ölüm sebebi bilinemezken, sahibini arama çalışmaları da sonuçsuz kaldı.

“AT”LAR KAYIT ALTINA ALINMIYOR MU?

Hayvanların kulak küpeleri sayesinde takiplerinin yapıldığı biliniyor. Küpesinin olmadığı gözlenen at ile ilgili Keşan Belediyesi’ne sorulduğunda, bu cins hayvanlarda küpeleme işleminin İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılabileceği, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerine başvurulduğunda ise sadece büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kayıt işlemlerinin yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu