GündemSektörelYaşam

Ramazan pidesi 20 – 25 TL’den satılacak, işletmeler sahura kadar açık kalabilecek

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, 10 Mart 2024 Pazar gecesi ilk sahuru yapılacak ve 11 Mart’ta ilk orucu tutulacak Ramazan ayında, umuma açık işletmelerin çalışma saatleri hakkında bilgi verirken, Ramazan klasiği olan pidenin de satış fiyatını açıkladı.

Çakmak, açıklamasında; “On bir ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayı tüm ülkemizde olduğu gibi, Keşan’ımızda da 11 Mart Pazartesi günü başlıyor.
Halkımızda olduğu gibi esnaflarımız da, mübarek Ramazan günlerinde oruç tutanlara sağlıklı, hijyenik, nefis iftarlık sunma hazırlıklarının mutlu telaşını yaşıyorlar.
Her yıl olduğu gibi oruç tutan halkımızın, Keşan’a gelen ve konaklayan misafirlerimizin Ramazan’da mağdur olmamaları, rahat etmeleri, hoşça vakit geçirmeleri gerekmektedir.
Ramazan ayı boyunca halkımız ve turistlerimizin rahat etmeleri amacıyla, Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odamız olarak, Keşan Belediye Başkanlığına 19.02.2024 günü verdiğimiz dilekçemize istinaden; Keşan Belediyemiz Encümeni, ilçemiz ve mücavir alanlarında Ramazan ayı boyunca umuma açık işletmelerin, pastane, kebapçı, kahvehane, içkisiz lokanta, köfteci, internet kafe vs. işletmelerimizin sahura kadar açık kalmalarına müsaade edilmiştir.
Tün esnaflarımızın ve halkımızın bu karara uymalarını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

350 gram Ramazan pidesi 20 TL’den satılacak

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, her Ramazan’da olduğu gibi susamlı ve yumurtalı olarak üretilen ve halkın satışına sunulan pide fiyatlarının da belirlendiğini kaydeden Çakmak, Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Yönetim Kurulu tarafından 28.02.2024 tarih ve 03 sayılı kararla onaylanan ve uygulamaya geçilen Ramazan pidesi fiyatlarını da şöyle açıkladı:
350 gram Ramazan pidesi (bol susamlı) : 20 TL
350 gram Ramazan pidesi (yumurtalı, susamlı) : 25 TL.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu