Haberler

Pozitif vakaların ardından Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal Müdürlüğü kapılarını yeniden açtı

Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü?nde çalışan personelin 14 günlük karantina sürecini tamamlamadan göreve çağrıldıkları iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli bir personelde Kovid-19 tespit edilmesinin ardından müdürlük ofisi kapatılmış, birim müdürü haricinde diğer personeller ise bulaş riskine karşı evlerine gönderilmişti.
Bu sırada 20 Kasım Cuma günü boyunca müdürlük kapalı kalmıştı.

Aradan geçen zamanın ardından bugün Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, tekrar faaliyetlerine geri döndü. Ofis kapılarını yeniden açan personel bugün kendilerine yapılan çağrı üzerine yeniden işbaşı yaptı.
An itibariyle test sonucu pozitif çıkan iki personel evlerinde izolasyonda tutulurken, ofisteki diğer mesai arkadaşları ise temaslı olarak değerlendirilmedikleri için iş başı yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Öte yandan Keşan Belediyesi’nde görülen korona virüs vakalarına ilişkin açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Birimde bir kişide var. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde var bir kişide. Belediye de şuanda toplam 4 kişide var pozitif vaka. Biz tedbir amaçlı alıyoruz bu önlemleri alıyoruz. Belediye durmayacak çalışacak. İşi olmayan mümkün olmadıkça dışarı çıkmasın.” şeklinde cevap vermişti.

Kamuoyu şimdi, birim personelinin temaslı olup olmadıkları ve daha önceden karantina altına alınan personelin görevlerine çağırılıp çağırılmadıklarını soruyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu