Asayiş

Keşan’da iki adrese uyuşturucu operasyonu: iki tutuklama

Keşan’da uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik çalışma yapan Narkotik suçlarla Mücadele Grup Amirliği, iki adrese operasyon düzenlendi. İki kişi tutuklandı.

Yeni Mescit Mahallesi’nde farklı iki adreste uyuşturucu bulunduğu ve bunların ticaretinin yapıldığı bilgisini alan ekipler, bu bilgiler ışığında harekete geçti. Şehit Piyade Er Hakan Korkmaz Caddesi  belirlenen noktalarda operasyonlar yapan polis, öncelikle G.K. isimli bir kişiye ait kömürlükte aramalar gerçekleştirildi.
Yapılan aramalarda 142 adet kilitli poşet içinde eroin maddesi, 1 adet poşet içinde 47.84 gr. eroin, 2 adet folyo içerisinde 35.53 gr. eroin, 83 adet esctasy hap, uyuşturucu maddelerin muhafazasında ve ticaretinde kullanmak üzere çok sayıda kilitli poşet ve bir adet de kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

Buradan sonra ikinci bir adrese daha operasyon düzenleyen ekipler, İ.K.’ye ait evde de aramalar yaptı. Bu evde de 15 adet ecstasy hap ve 17 adet kilitli poşet ele geçiren Narkotik ekipleri, isimleri İ.K., G. K., G.B. olan  toplamda 3 kişiyi gözaltına aldı.
Haklarında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan soruşturma başlatılan şahıslardan İ.K. ve G.B. tutuklanırken G.K. ise serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu