Gündem

Polis ilçe genelinde sıkı denetimlere başladı

29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında tüm Türkiye genelinde hayata geçirilen ‘tam kapanma’ uygulaması için Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde sıkı denetimlere başladı.Keşan’a giriş ve çıkışlarda kontroller yapan ekipler, şehir merkezinde de 24 saat esaslı denetimlerde gerçekleştiriyor. Kısıtlamanın yürürlüğe girdiği saatten itibaren gerek devriyeler ile gerekse de noktalarda denetim yapan ekipler, dışarıda olan kişilerin çıkış sebeplerini sorguluyor. Öte yandan araçlarıyla yolculuk halinde olanları da tek tek durduran ekipler, kişilerin muafiyet belgelerini inceliyor.

Denetimlere gün boyu devam edecek polis ekipleri, muafiyet belgelerine önem verirken, muafiyet belgelerinin denetiminde hassas noktalardan bir başkası ise bu belgelerin ispatı olacak. Örneğin elinde muafiyet belgesi olan bir kişi uygulama noktasına gelip bu belgeyi polise ibraz ettiğinde belgenin yanında SGK dökümü istenecek, şüphelenilen durumlarda ise ekipler kişilerin TC kimlik numarası sorgusu yapacak. Buna göre, kısıtlamadan muaf olan işletmelerde çalışmadıkları belirlenen ya da usulsüz belge hazırlayanlara ceza kesilecek. Bu ceza, hem belgede adı geçen işletmenin sahibine, hem de belgeyi gösteren kişiye kesilecek.


Şehir dışı noktalarda olduğu gibi şehir içinde de sürekli denetim olacak. 24 saat boyunca gerek uygulama noktalarında, gerekse de devriye olacak gezen ekipler Keşan?da tam kapanma kurallarına uyulup uyulmadığını denetleyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu