Haberler

Pekcan nedenlerini sordu; “Başkan gerçekleri söylesin, sıkıntı çıkmasın”

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Keşan gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapımı yeni tamamlanan caddelerden, su sıkıntısına; parkomat uygulamalarından şehir içi trafiği, Kunduracılar Çarşısı ve OSB‘ye Keşan’dan gönderilmesi planlanan suya kadar bir çok konu hakkında açıklamamalarda bulunan Pekcan, İlçe genelinde yaşanan sorunların çözümünde belediyenin yetersiz kaldığını dile getirdi. Pekcan, “AK Parti Belediyeciliği ve onun başkanı Mustafa Helvacıoğlu Keşan’ı yönetemiyor” dedi.Konuşmasına ‘Yalnızca doğruları ve doğru bildiklerimi söyleyeceğim, size yalan söylemeyeceğim’ diyerek başlayan Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan‘ın konuşmasından satır başları şöyle:

Muammer Aksoy ve Muhtar Ali Çevikel Caddeleri

“Ülkemiz AK Parti mantığı ile yönetilemiyor, aynı sorun Keşan’da da var. Keşan’daki AK Parti Belediyeciliği ve AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve onların gönül belediyeciliği çok büyük sorunlara neden oldu ve onları yönetmekte zorlanıyorlar.
Muammer Aksoy Caddesi‘nde yapılacak olan beton asfalt için gerekli çalışmalar için sakıncalarını belirttik ve yaptılar. Son halini de görüyorsunuz. Arıza çıktığında daha önceki dönemde yapılan o zamanki asbest boruların değişmesi gerekiyordu. Tamir edilip yerine konuldu. Tazyik ile basılan su asbest borularda patlamaya neden oluyor. Helvacıoğlu ne yapıyor? Oralara yama yapıyor.. Buldun değiştir yenisini tak!”

“21 gün içinde cadde bitti”

“Zemin etüdü düzgün yapılmamış, bunu kendisi de söylüyor. Zeminin düzgün olmadığı o beton yol da bir süre sonra çöküyor. Biliyorsunuz rahat bir kış geçirdik, eğer bunlar oluyorsa orası ne hale gelecek? Yaklaşık 2 milyon TL para verildi. Bu sistemin düzgün olmadığını bile bile Muhtar Ali Çevikel Caddesi‘ni neden yaptınız? 21 gün içinde cadde bitti. Bir felaket var orda. O bölgede yaşayan insanların çilesi cabası. Bir daha yapılacak. Bunun üstüne yaptıkları betonun üstüne normal asflat atmaya kalktılar ve acayip bir kamu zararı oluştu orada. Şimdi ne olacak hep beraber izleyeceğiz.”

“Kaza faturası komisyona kesilmeye çalışılıyor”

Muhtar Ali Çevikel Caddesi yapıldıktan sonra ADD Parkı‘nın altındaki yoldan dönüşlerin yanında direk çıkışlar da açıldı. İlk gün kaza oldu. Başkan sıkışınca komisyonlar yapsın dedi. Faturayı oraya kesmeye çalışıyor ama komisyonun söylediği hiçbir şeyi yapmıyor. Ulaştırma komisyonu ‘Yanlış’ dedi. Kendisi ‘Bir süre bakalım izleyelim’ dedi. Bir kaza olsa bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Bir kaza olsa orada bu bir belediye başkanı için çok büyük sorun olmalı.
Kısaca AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ı yönetemiyor. Bunu çok sonra söylemek isterdim.”

“Trafikte başladığımız yere geri döndük”

“Bunun dışında yeni dökülen asfaltlar da var, onlar da berbat halde. Bizim geçmişimiz ile ilgili bir sürü şey söylenen her şey ayakta dururken, bir sene önce yapılan asfalt dökülmeye başladı.
Trafik sorunumuz vardı. 17 ayda başladığımız yere geri döndük. Adayken ‘Gelir gelmez ilk işin trafiği çözeceğim diyordu. 17 ayda hala aynı yerdeyiz.”

Kunduracılar Çarşısı

Kunduracılar Çarşısı bir felaket bunu herkes görüyor. Oradaki esnaf ziyan oldu. Eski hali daha iyiydi. Ortaya çıkan şey ne? Berbat bir şey ve hala tamamlanamamış. Defalarca açılış ile şov yaptılar. Umarım düzeltilir ama orada esnafın aylarca akmayan sularını nasıl izah edecekler?”

OSB’nin suyu Keşan’dan mı gidecek?

“Bu sene bu kadar kurakken ve su sıkıntısı da çekerken, mecliste önümüze Paşayiğit’te kurulacak olan OSB’nin içme ve kullanma suyunun Keşan’dan karşılanması ile ilgili madde geldi. Kumdere ve barajdan gelen suyun ancak çevrilebildiği bir yerde OSB’ye içme suyunu bırakın kullanma suyu vermeyi düşünüyor belediye başkanı. Bol su kullanan bir fabrika oraya kurulduğunda Keşan’daki suyu orada kullanma suyu olarak kullanacaklar. Umarım bir sonraki mecliste bu oy birliği ile düzeltilir.”

“Engelli rampaları yapıldı, kaldırımlar uygun değil”

Minibüslerde yapılan yenileme ile engelli rampaları kuruldu. Ancak bu engelli rampaları kullanılamıyor; çünkü kaldırımlar uygun değil. İlk aday olduğu zaman ilk işi kaldırımlar ve yollar olduğunu söyleyip hiçbir şey yapmadığı kaldırımlar var ya, o kaldırımlar uygun olmadığı ve bir şey de yapılmadığı için engelli arkadaşlarımız o rampaları kullanamıyor. Belediye başkanı bu kenti yönetemiyor.”

“Parkomatları kaldırılacak dendi, yeniden ihalesine çıkıldı”

“Parkomatlarla ilgili olarak bizim dönemimiz için ‘Parsel parsel kiraya verdiniz. Geldiğim gibi ilk işim parkomatları kaldıracağım’ dedi. Geldiği gibi ilk işi parkomatların süresi bitince yeniden parkomat ihalesine çıkmak oldu. Tükürdüğünü yaladı ve yeniden ihale yapıldı.
Daha önceden çalışan arkadaşlar işinden oldu ve tamamen partizanlık güderek, oraya AK Partili ve MHP’li kişileri doldurdu.”

“Belediye binası da yönetilemiyor”

“Belediye Başkanı Keşan’ı yönetemediği gibi belediye binası da yönetemiyor. Binayı yaşatmakta bile beceriksizsin arkadaş, leş gibi kokuyor. Yeri su başmış, orada elektrik panoları var. Park edilmiş ve üstü kapanmış araçlar var, bu araçların içinde LPG’li araçlar da var. Orada bir araçta patlama olsa yaşanacak felaketin faturasını kim ödeyecek. “

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu