Haberler

Pekcan, gündeme yönelik açıklamalarda bulundu

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda bugün gerçekleştirilen basın toplantısında, gündemde yer alan konular değerlendirildi.
Saat 11.00’de başlayan ve CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın yanında, İlçe yönetim Kurulu üyeleri, Keşan Belediye Meclisi üyeleri ve partililer yer aldı.
24 Ocak 2020’de Elazığ’da yaşanan depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileyerek sözlerine başlayan Pekcan; Teşkilatlar olarak dayanışma içinde hareket ettiklerini ve Elazığ’da ihtiyaç duyulan malzemeleri Keşan’da da toplayarak Elazığ’a ulaştırdıklarını söyledi.

“Elzem ve önemli olan ihtiyaç malzemelerini Elazığ’a gönderdik”
Pekcan, “Bu gibi üzücü olaylarda bir kere daha gördüğümüz bir şey var ki; yaşadığımız afetlerden sonra yarayı sarmak için bir şeyler yapıyoruz. Herhalde daha elzem ve önemli olan bu tür şeyler gerçekleşmeden önce gerekli tedbirlerin alınması.” dedi.

“Devletin en sert cevabı vereceğine de inanıyorum”
Açıklamasında, Yunanistan’ın Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Ioannis Lagos’un, meclis kürsüsünde Türk Bayrağı’nı yırtması konusuna da değinen Pekcan, “Bayrağımız ve vatanımız bizim için kutsaldır. Bunun için çok sayıda insanımız can verdi. Gerektiğinde biz de canımızı vermeye hazırız. Bu yapılan hareketi esefle kınıyorum. Devletimizin, hükümetimizin en sert cevabı vereceğine de inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

“Aksoy’un ölüm yıldönümü”
Pekcan, konuşmasında; Hukukçu, Siyaset Adamı ve Yazar Prof. Dr. Muammer Aksoy’un, 31 Ocak 1990’da, Ankara Bahçelievler’deki evinden çıkarak işine gittiği sırada kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak da; “Bugün Prof. Dr. Muammer Aksoy’un aramızdan ayrılışının yıl dönümü. ADD’nin de kurucusudur. Son derece değerli bir bilim adamıdır ve Ülkemiz için de çok büyük hizmetleri vardır. Onu da rahmetle anıyorum.”dedi.

Keşan Kapalı Pazaryeri’ndeki tezgahlardan alınan işgaliyelerden alınan ücret üzerinde büyük bir fiyat arışı olduğunu belirten Pekcan, 2020 yılında uygulanacak artış 2015 yılından başlayarak uygulandığı dile getirdi. Pekcan, “Metrekaresi 0.60 TL olan yer, 1.27’ye çıktı. Yani artış yüzde yüzün üzerine çıktı. Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarım revize ilgili gerekli görüşmeleri yapıyor. Sanıyorum önümüzdeki günlerde, revize sağlanacak ve bu artış makul bir seviyede düzeltilecek. Geri doğru bunların ödenmesi doğru mudur değil midir. İnsanlar bu işgaliyelerini ödemişler. Ödenmiş işgaliyeleri geri dönük yeniden değerlendirmeyle uygulanabilir mi? Bize çok mantıklı gelmiyor” dedi.

Sazlıdere FSRU Limanı için oluşturulan bilirkişi raporu için önemli ve olumlu gelişmelerin de yaşandığını kaydeden Pekcan, konu ile ilgili açıklamaların yarın yapılacağını söyledi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu