Sağlık

PCR testleri hastane bahçesinde kurulan çadırda yapılacak

Keşan’da görülmeye devam eden korona virüs (Kovid-19) vakalarının ardından, Keşan Devlet Hastanesi’nin bahçesine kurulan seyyar sağlık çadırlarında korona virüs testi uygulanmaya başlandı.

Keşan’da koronavirüs şüphesi ile Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşlar, uzun bir süredir hastane binasına gelerek PCR testlerini yapıyorlardı. Bu durum sebebiyle başka rahatsızlıklar sebebiyle sağlık hizmeti almak için hastaneye gelen hastalar ise hasta kabul bölümünde koronavirüs şüphesi olan kişilerle aynı sıraya gelmekten dolayı tedirgin olduklarını sık sık dile getiriyorlardı.
Yaşanan durumun önüne geçilebilmek için Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından hastane bahçesine kurulan mobil merkezde PCR testi yapılmaya başlandı.Poliklinikler ve acil servis arasında kalan alanda kurulan çadırlarda, koronavirüse bağlı belirtiler gösteren vatandaşlar diğer hastalardan ayrılırken; hem bulaş riskinin hem de diğer hastaların tedirgin olmasına yol açan durumların önüne geçilmiş oldu.
Hastaneye gelen vatandaşlar, uygulamadan dolayı mutlu olduklarını belirterek, diğer hastalara da şifa diledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu