Genel

Pazaryerine bırakılan çöpler mazgalları tıkadı, zemin göle döndü

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin zemini, dün gece saatlerinde başlayan sağanak yağış sonrası suyla kaplanınca, yapılan çalışmalarda borulardan çıkan çöpler dikkat çekti.

Bölgeyi etkisi altına alan yağışlı hava dalgası Keşan’da da etkili oldu. Gece saatlerinde başlayan yağmur sabahın ilk ışıkları ile birlikte etkisini arttırarak sağanağa dönüştü. Şehrin bir çok noktasında olduğu gibi, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi zemini de sağanak yağış sonrası yağmur suyu ile kaplandı. Zeminin suyla kaplandığını gören site yönetimi, harekete geçerek su giderlerinde çalışma başlattı.


Sürekli yağmaya devam eden yağmur altında çalışarak zeminde bulunan su giderlerinin tıkanan girişlerinin açılması için ekipler tarafından çalışma yapıldı; bu sırada yağmur suyunun zeminden akışını sağlayan gider borularını söken ekipler, cumartesi günleri kurulan halk pazarından arda kalan sebze ve yaprak atıklarının yanı sıra su şişeleri ile karşılaştı.Sebze ve meyve çöplerinin yanında çok sayıda su şişesinin de çıkması, küçük çöplerin nasıl sorun haline geldiğini gözler önüne serdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu