Genel

Pazaryerinde esnafın zor anları

Keşan’da başlayan kuvvetli yağış, cumartesi pazarını vurdu. Gerek rüzgar gerekse de yağmur sebebiyle zorluk yaşanan pazar yerinde manzara yine değişmedi.Meteorolojinin uyarılarının ardından Keşan’da kuvvetli yağış ve şiddetli rüzgar yaşandı. Belli zaman aralıklarında şiddetini artıran yağmur, vatandaşlara zor anlar yaşatırken; cumartesi günleri kurulan ve şehirde hareketlilik oluşturan halk pazarında görüntü değişmedi.


Gerek belediye kompleksinde bulunan sebze-meyve, gerekse de Rasim Ergene Caddesi üzerinde ve ara sokaklarda kurulan giyim pazarında şiddetli yağışın etkileri görüldü. Bazı esnaf tezgah açamazken, bazı esnaflar ise tezgahlarını kurmak için yağışların tamamen geçmesini bekledi. Tezgahlarını erkenden kuranlar ise yağmurdan kaçamadı.


Özellikle de belediye kompleksi içinde biriken yağmur suları sorun yaratırken, çözüm esnaf ve belediye ekiplerinin ellerine aldıkları süpürgeler ile birikintileri su giderlerine yönlendirmeleriyle bir nebze olsun hafifletildi.


Her ne kadar yağış sonraki saatlerde etkisini kaybetse de, bu kez de kuvvetli rüzgar zorluk çıkardı. Rüzgarda uçuşan şemsiye ve brandalarını kontrol altına almaya çalışan bazı esnafların, çareyi branda uçlarına bağladıkları su şişeleriyle çözmeye çalıştıkları da görüldü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu