Genel

Pazarlar kuruldu ancak Yeni Mahalle’de tezgahlar yine boş kaldı

Türkiye’de devam eden ‘tam kapanma’ süreci içinde İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda ikinci cumartesi pazarı kuruldu. Sadece meyve – sebze ile fide satışlarına izin verilen ve Keşan’da 6 noktada kurulan semt pazarlarında vatandaşlar haftalık alışverişlerini yaptı.


Pazaryerlerindeki son durumu değerlendirmek üzere Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Kıyım, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ve Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz pazaryerlerini gezdi. Esnafın bayramını kutlayan heyet, aynı zamanda yarım kilo etiketle satış yapmaya çalışan esnafı uyardı.Keşan’da Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi Pazarları ile birlikte Erikli ve Yayla sahili ayrıca köylerde gezici pazarlar ile tüketiciye erişilmeye çalışılırken, geçen hafta yaşanan manzaraların bir benzeri daha yaşandı.


Özellikle bir önceki hafta tezgah açılmaması sebebiyle boş kalan Çarşamba Pazarı’nda yine sessizlik hakimdi. Yalnızca 4 tezgahın açıldığı alanda bölgede yaşayanlar yine mağdur oldu. Telefonla bize ulaşan vatandaşlar bir önceki hafta da mağdur olduklarını belirterek, “Geçen hafta da aynısı oldu. Az tezgah geldi, saat 11.00 gibi var olan bir kaç tezgah da topladı gitti ve biz alışveriş yapamadık. Araçla şehir merkezine inmek de yasak olduğu için pazarlık alamadık. İyi ki çevredeki marketler açıktı oradan aldık; ama bu hafta yine durum aynı oldu. Çevredeki marketler de bayram sebebiyle kapalı olduğu için oradan da alışveriş yapamıyoruz. Araçla şehre de inemiyoruz, biz burada böyle kaldık” sözleriyle sitemde bulundu.


Öte yandan talebin az olması sebebiyle Keşan Belediyesi tarafından vatandaşlara bilgilendirme SMS’i gönderildi. Cumartesi pazarı ile birlikte Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi Pazarlarının da açık olduğu belirtilen bildiride, vatandaşların alışverişlerini buralardan yapabilecekleri belirtilerek yönlendirilmeye çalışıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu