Keşan

‘Paylaşmak güzeldir’ diyen Helvacıoğlu, 2. el eşya çadırında vatandaşlara çağrıda bulundu

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi tarafından Atatürk Parkı’nda 3 Kasım Çarşamba günü açılan ve 5 Kasım Cuma günü kapanacak olan 2.El Eşya Çadırı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Saat 12.30’da başlayan toplantıda konuşan Helvacıoğlu, vatandaşların 2.El Eşyalarını direkt olarak Keşan Belediyesi İtfaiyesi alanındaki merkeze getirebilecekleri gibi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü de arayarak verilecek eşyaların müdürlük personeli tarafından evlerden de alınabildiğini belirterek, “ kıymetli hemşehrilerim; biliyorsunuz ki; sosyal belediyecilik anlamında öncü çalışmalar ortaya koyuyoruz. Bu anlamda; sosyal mağazacılık anlayışını da tüm vatandaşlarımız ile birlikte geliştirmeye devam ediyoruz. “paylaşmak güzeldir” dedik ve ikinci el eşya çadırımızı kurduk. Vatandaşlarımızca bağışlanan kullanılabilir durumdaki eşyaları bu çadırdan, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Kıymetli hemşehrilerim; sosyal hizmet çadırımız ile ilgili dikkat çekmek istediğim en önemli konu şudur; sizin önemsemediğiniz bir eşya, başka biri için hayati önem taşıyor olabilir. Bunu göz ardı etmeden tüm vatandaşlarımızı ikinci el yardımlara destek vermeye davet ediyorum. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz, sosyal belediyecilik uygulamaları ile ilgili önemli çalışmalara imza atıyor. Kullanılmayan eşya yardımları da bu çalışmalardan yalnızca biri. Gerçek anlamda bir ihtiyaç sahibine ulaşmak kadar güzel bir hizmet yoktur. Ben destek veren ve paylaşan herkesi kutluyorum.

GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDCEN BU YANA 200 BİN EŞYAYI VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTURDUK

Göreve geldiğimiz günden bu yana 200 binin üzerindeki kullanılabilir eşyayı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile buluşturduk. Birimimize kadın-erkek, yaşlı-çocuk kıyafeti ile ayakkabısına kadar hatta oyuncağa ve ev eşyasına kadar her şey bağışlanabilir. Bağışlanan her ürün yıkanıp, ütülenip kullanılabilir hale getirildikten sonra, mağaza düzeninde kurulmuş birimimizde, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Hem ihtiyaç sahiplerine hem de ihtiyaç fazlası olan vatandaşlarımıza sesleniyoruz; eğer verilecek eşyayı kendimiz de çekinmeden giyebilecek durumdaysak lütfen bağışlayalım. Daha da çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için vatandaşlarımız ile birlikte gayretli çalışmalara devam edeceğiz. Kullanılmayan eşya çadırımız, örnek bir birliktelik ile Keşan’ın sosyal anlamda simgesi haline gelmiştir. Ben bu anlamda; duyarlılık gösteren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı da sosyal hizmet çadırımıza davet ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu