Genel

Parkomat tarifesi güncellendi.. Gelirdeki kar personele yansıtılacak

Keşan Belediyesinin bugün gerçekleştirilen Meclis toplantısında, parkomat ücretlerine zam yapıldı. Zam kararında önemli olanın zararın önüne geçmek olduğunu söyleyen Başkan Helvacıoğlu, “Eğer bu güncellemeden, giderler çıktıktan sonra para kalırsa, personelimize gerek pirim, gerekse iyileştirme olarak vereceğiz” dedi.

Olağanüstü olarak bugün toplanan Keşan Belediye Meclisi’nde parkomat ücretlerine zam kararı alındı. Parkomat, yol üzeri ücret ile açık ve kapalı otopark ücretlerinin yenilenmesiyle ilgili komisyon raporunun görüşüldüğü toplantıda, komisyonun yeni tarifesi meclise sunuldu.

Komisyondan çıkan karara göre; ilk 15 dakika ücretsiz olmak üzere, 15-30 dakika 4 TL, 30-60 dakika 7 TL, 1-2 saat 10 TL, 2-4 saat 12 TL, 4-6 saat 13 TL, 6-8 saat 15 TL, gün boyu 20 TL, aylık abonelik ise 350 TL şeklindeki güncelleme yapıldı.

Konu hakkında konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Burada önemli olan zarar edilmemesi. Geçen ay 40 bin TL zarar olmuş. Burada 21 kişi çalışıyor ve asgari ücret alıyorlar. Ay sonunda toplanan paraya bakılır, masraflar çıkarılır kalanla da artık ne kadarsa o arkadaşlarımızı pirim ya da ikramiye gibi ödüllendiririz.” diye konuştu.

Madde oy birliği ile kabul edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu