Haberler

Parkomat ihalesini, Belediyenin iştiraki olan Keşan Kent Hizmetleri aldı

Keşan Belediye Başkanı Vekili Nehir Gergin, ilçede bir süredir gündem olan parkomat uygulaması ile ilgili gelişmeleri paylaştı. Parkomat ihalesinin Keşan Kent Hizmetleri tarafından alındığını belirten Gergin, “İşletme maliyetleri düşüldükten sonra elde edilen gelirin önemli bir kısmı sosyal ve sportif işlerde kullanılacak.”

Parkomat alanları 21 bölgede ihale edildi

Parkomat ihalesi bittiği için bir süredir söz konusu alanlardan ücretsiz yararlanıldığını ifade eden Nehir Gergin, şu bilgileri paylaştı: “Şehrimizde trafik yoğunluğunun arttı. Salgın nedeniyle toplu ulaşımdan çok bireysel araç kullanımı da arttı. Usulsüz parklanmalar da arttı. Bu alanlarda düzenlemeye ihtiyaç olduğu herkesçe daha net anlaşılmış oldu. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’nun da projesiyle parkomat alanları 21 bölgede ihale edildi. İhaleyi Keşan Belediyesi’nin iştiraki olan Keşen Kent Hizmetleri kazandı. Artık parkomatla ilgili ücretlendirme ve işler Keşan Kent Hizmetleri’ne geçmiş oldu. Şehrimize hayırlı olsun. Artık daha düzenli, daha doğru ve iyi bir trafik uygulaması dönemine geçilecek.”

“Gelirin önemli bir kısmı sosyal ve sportif işlerde kullanılacak”

“Geçmiş dönemden daha uzun süreli ücretsiz parklandırmalar yapılacak. Detayları ilerleyen günlerde açıklanacak. İşletme maliyetleri düşüldükten sonra elde edilen gelirin önemli bir kısmı sosyal ve sportif işlerde kullanılacak. Yani aslında vatandaşımızın park için ödediği para yine vatandaşımıza bir şekilde geri dönmüş oluyor. İşsizliğin arttığı dönemde parkomatla birlikte istihdam da sağlanacak. Yapılanma kısa süre sonra tamamlanacak. Keşan’da parkomat hizmeti yeniden Keşan Belediyesi’nin iştiraki olan Keşan Kent Hizmetleri ile verilmeye başlanacak. Şehrimize ve belediyemize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu