GenelKeşan

Parklar hatalı, çaba gayet normal!

Keşan’da her gün daha farklılarının yapıldığı park yasağı ihalelerine bir yenisi daha eklendi. Aracını caddeye bırakmak isteyen bir sürücü, ısrarla her türlü park yasağını denedi; çevredeki kimse duruma tepki bile vermedi.

Keşan’da artık bu görüntüler sıradanlaştı

Keşan’da park ihlalleri bitecek gibi durmuyor. Şehirde trafiği bir çileye dönüştüren, yayalara ve diğer sürücülere zorluklar çıkaran hatalı parklanmalar trafik polislerinin müdahalelerine rağmen artarak devam ediyor. Çift sıra parklardan, kaldırımların üzerlerine, yaya geçitlerinden, yol çıkışlarına ve engelli araçların park edilmesi gereken yerler gibi alanlara yapılan hatalı parklara neredeyse halk alıştı.

Kaldırıma park etmek günlük hayatın bir parçası oldu

Keşan’ın gündelik yaşamında artık ‘normal’ olarak görülen hatalı parkların biri bitip diğeri başlarken, Keşan dışından gelen araçlar da yasakları delmeyi adet haline getirdi. 22 plakalı araçların da kurallara uymadığını gören yabancı plakalı araçlar da kendi stillerini oluşturmaya başladı. Adeta ‘bir hatalı parkın kriminolojisi’ diyebileceğimiz durumlardan biri de bugün İsmet İnönü Caddesi’nde yaşandı.

1

Cadde üzerinde bulunan minibüs durağına giren bir araç, burada içinde şoförünün açtığı 4’lü sinyalleri ile bir süre bekledi. Aradan geçen kısa bir zaman sonra bir minibüs gelip durağına girmek isteyince, alandan çıkmak zorunda kaldı ve aracını ileri aldı. Bu kez de Bakırcılar Sokak girişine engel olan sürücü, kendince yeni bir çözüm buldu ve aracını tam köşeye çapraz olarak park etti. Ortaya çıkan bu garip görüntüden kimse rahatsız olup da itiraz etmedi.

2


Bir süre 4’lü flaşörleri açık olarak bu şekilde bekleyen araç şoförü, bunun da çare olmadığını anlayınca, bulunduğu yerden de vazgeçmeyerek yeni bir çözüm aradı ve ardından park yeri olmayan yerde, yolun tam ucunda aracını bıraktı.
Bir tekerleğini kaldırımın üzerinde çıkaran ve kaldırımdan giden yayaların yolunu tamamen kapatan sürücü, daha sonra hiç bir şeye aldırış etmeden dışarı çıktı. Aracının başında bir süre vakit geçiren adam çıktığı kaldırıma ve aracının ne durumda olduğunu kontrol etti, daha sonra maskesi de takarak aracının başından ayrıldı.

3

Şoförün park ihlali yapmasına rağmen, ısrarla her türlü park yasağını denemesi ve kaldırıma bıraktığı araca kimsenin ses çıkarmaması ise ayrı bir haber konusu oldu.

4
5

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu