HaberlerKeşan

Keşan Belediyesi “Kurban Bayramı”na hazır

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, 13 Temmuz 2021 Salı günü yaptığı açıklamada, belediye olarak aldıkları tedbirler ile Kurban Bayramı’na hazır olduklarını kaydetti.

“Vatandaşlarımızdan tedbirlere uymalarını rica ediyoruz”

Keşan Belediyesi olarak Kurban Bayramı öncesinde tüm gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Yılmaz;
“Allah’a yaklaşmak ve o’nun rızasına ermek için ibadet maksadıyla kestiğimiz kurbanlarımızın, çevreye ve toplumumuzun genel sağlığına verebileceği zararların önüne geçilmesi adına, ilçe merkezimizde ve meskûn mahallerde gereken tedbirleri aldık. Vatandaşlarımızdan aldığımız tedbirlere uymalarını rica ediyoruz.” dedi.

Alınan tedbirler kapsamında, büyükbaş hayvanların, belediye mezbahası haricinde kesilmesinin yasak olduğuna vurgu yapan Yılmaz, şunları söyledi:
Sokak aralarında, umuma açık park ve bahçelerde, cadde ve sokak üzerlerinde, her türlü kamusal alanlarda kurban kesimi yasak. Kendine ait bahçe, kapalı garaj ve benzeri alanları bulunan vatandaşlarımız, bu alanlarda küçükbaş hayvanlarını kesebileceklerdir. Kesime uygun alanları bulunmayan vatandaşlarımız Keşan Ticaret Borsası tarafından mezbahada oluşturulan kapalı alanda ücreti karşılığı kurbanını kestirebilecekler. Kesilen küçükbaş kurbanlıklara ait atıklar; çöp konteynerine veya kamusal alanlara atılmayacak. Toprağa açılacak 1 metre eninde ve 80 santimetre derinliğinde bir çukura, sokak hayvanlarının erişemeyeceği şekilde gömülerek bertaraf edilecek. Kurbanlıkların kanları temizlenirken, temizlik suları sokağa akıtılmayacaktır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu