Genel

Normalleşme döneminin yeni kararlarını değerlendiren Kılınç: “Keşan’da aşılama sayımız 40 bini geçti”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, dün kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 1 Temmuz itibariyle başlayacak kısıtlama kararı hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin nüfusa oranla en fazla aşılama yapan ülke konumunda olduğunu belirten Kılınç, “Keşan’ımızda günde 2.000 aşı yapılıyor. Şimdiye kadar aşılama sayımız 40 bini geçti.” derken, son açıklanan uygulamalar hakkında da bilgi verdi.

Cumhurbaşkanımız ,Genel  Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN  kabine toplantısında  açıklamış olduğu 1 Temmuz itibarıyla başlayacağımız normalleşme süreci hakkında milletimize seslendi. Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyor. Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00’e çektik. Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor . Kamu ve özel sektördeki  iş ve işlemlerin tamamında aynı salgın yöntemi hassasiyeti riayet ederek ,maske ,mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam edeceğiz. HES Kodu uygulamamızı daha da yaygınlaştırıyoruz. 

“Fiyatları yükseltmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz”

Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzattık. Toprak mahsulleri  ofisimizi en etkin şekilde devreye sokarak uygun fiyatlı yem ve ham maddesi satışı Temmuz ayında başlatacağız. Sanayi sektöründeki kayıtlı istihdam , 4 milyon 700 bin sınırına dayanarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştık. Son 1 haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yapan ülke konumundayız.

Hububat ile et ,süt ,yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz. Gereken neyse devletimiz ve bizler müsaade etmeyeceğiz. Çiftçilik ve hayvancılık alanında bölgemiz bizim için çok kıymetlidir. Emek veren ,zaman harcayan vatandaşımızın  her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz.

“Her zaman güçlü Türkiye olmayı başardık”

Tüm dünyayı etkileyen korona virüs salgınında hükümet olarak alınan tedbirlerden etkilenen vatandaşlarımız üzerindeki yükü hayata geçirdiğimiz destek ve teşvik paketleri  ile milletimize yardımcı olmaya çalıştık. Her zaman güçlü Türkiye olmayı başardık. Ekonomi ,Sanayi , Eğitim ,Tarım, Kültür  ve Turizm alanında üretim ve  istihdamı arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Ülkemizde aşılama çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor . Normal hayata geçiş için 1 Milyon 195  Bin 426 doz aşı daha yapıldı. Aşı randevularımızda yaş sınırı 25 ‘e indi. Yaşı gelen, Randevu alan kıymetli gençlerimiz , aşı olmayı erteleyen büyüklerimiz lütfen aşılarımızı olalım. Keşan’ımızda günde 2.000 aşı yapılıyor. Şimdiye kadar aşılama sayımız 40 bini geçti. Keşan Devlet Hastanemizde, Keşan AK Belediyeciliğimizin Aşı Merkezi noktasında bulunan görevli arkadaşlarımız sizleri karşılayacak aşı odalarına kadar eşlik edecektir . Gece gündüz emek veren hizmeti şiar edinmiş, vatandaşlarımızın sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bu yüce mesleğin mensubu bütün fedakâr, cefakâr sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu