Genel

Naim Süleymanoğlu heykelinin yerinde olmayışı vatandaşı düşündürdü

Keşan Belediyesi tarafından yapılan ve Gençlik Parkı’nda sergilenen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu merhum milli halterci Naim Süleymanoğlu´nun heykelinin yerinde olmayışı şaşkınlık yarattı.

Keşan Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapılarak, 2021 yılı Haziran ayında yapılarak Gençlik Parkı’nda olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu merhum milli halterci Naim Süleymanoğlu heykelinin bir süredir yerinde olmadığı belirtildi. Bir süredir heykelin üzerinde durduğu kaidenin boş olduğunu gözlerden kaçmazken, merhum milli halterci Naim Süleymanoğlu heykelinin yerinde olmamasıyla ilgili olarak, şehrin çeşitli yerlerine yapılan ve bir süre sonra zarar verilmesi nedeniyle tadilata alınan heykeller ile aynı akıbeti paylaşmış olabileceği yorumları yapılıyor.


Heykellere zarar verilmesi konusu ile ilgili olarak da Kunduracılar Caddesi’nin İsmail Saraç Caddesi ile kesiştiği noktada bulunan düğün grubu heykeli de gün geçtikçe hasar almaya devam ediyor. Etrafına çekilen demir korkulukların da aşılmasıyla geçtiğimiz haftalarda bir eli bileğinden itibaren kopan gelin heykelinin, yakın bir zamanda da diğer eli de bilek hizasından koptu.
Yavaş yavaş, parça parça eksilen heykeller üzerinde vandalizmin çeşitli örnekleri uygulanırken, diğer heykellerin de aynı akıbeti paylaşmasından korkuluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu