Genel

Mustafa Mercan vefatının yıldönümünde dualarla anıldı

Geçtiğimiz sene hayata veda eden  Ak Parti İl Başkan Yardımcısı, Keşanlı iş insanı Mustafa Mercan mezarı başında düzenlenen tören ile vefatının birinci yıldönümünde anıldı.

Cuma namazının ardından başlayan Mercan’ı anma töreni, Asri Mezarlık’taki mezarı başında yapıldı. Törene AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, partililer ve Mercan Ailesi katıldı.

“Rol model anladığım dostumdu”

Törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan ve Edirne’nin kahramanıydı. Hiç unutulmadı, hep onunla yaşadık. Ne kadar kıymetli olduğunu rahmetli olduktan sonra daha da anladık. Benden yaşça küçük olmasına rağmen siyasette kendime rol model anladığım dostumdu. Keşan’daki hizmet anlayışında şahsımın değil, onun emeği var. O ciddi emekler verdi, biz de bayrağı ondan aldık. Yarım kaldığını düşünmesin.” dedi.

“Eminim ki o çok mutlu”

Mustafa Mercan’ın kızı, Aleyna Mercan, “Babam gönül adamıydı. Hayatını önce biz ailesine, sonra da memleketine ve partisine adamıştı. Şu an eminim ki burada herkesi görmekten o da çok mutludur. Biz bir yıldır onunla; ama onsuz yaşıyoruz. Gidişinden sonra nerelere ve hangi hayatlara dokunduğunu daha da iyi anladık. O gitti ama bize çok güzel miraslar bıraktı. Seveni yaşadıkça herkesin yeri bakidir. O yüzden eminim ki o çok mutlu. Eminim bir gün buluşacağız” diye konuştu. Mercan’ın oğlu Sami Can Mercan ise,”Babam için bu kalabalıklar çok önemliydi. Sizi de bu acı günümüzde burada görmek bizi mutlu etti. Hayatını bu davaya gerçekten adadı, çok mücadele etti. Bugün de beraber olduğumuzdan dolayı eminim ki o çok mutludur.” ifadelerini kullandı.

“Her Keşan’a gelişimde sanki onu görecek gibi oluyorum”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “O, bizim Mustafa Ağabey’imizdi. Bizde yeri çok farklıydı. Biz eşimle evimizde her gece mutlaka onu anıyoruz. Bir teşkilat olarak ayrı; ama ayrı bir dostluğumuz vardı. Her Keşan’a gelişimde sanki onu görecek gibi oluyorum. Yokluğu her anlamda çok belli.” ifadelerini kullanırken, merhum Mustafa Mercan’ın acılı babası Ahmet Sami Mercan da gelenlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Daha sonra okunan dualar ile devam etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu