BölgeHaberlerYaşam

Meteoroloji’den 26 Temmuz için sıcak hava 27 Temmuz için yağış uyarısı!

Meteorolojiden yapılan açıklamada, bölgede mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava dalgalarının perşembe günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybederek mevsim normalleri civarına dönmesinin beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada; bölgede etkisini sürdüren ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 26 Temmuz 2023 Çarşamba günü bölge genelinde etkisini artırmasının beklendiği kaydedildi.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, 27 Temmuz Perşembe günü akşam saatlerinden sonra da sıcak havanın bölge genelinde etkisini kaybederek, hafta sonundan itibaren mevsim normallerine döneceği değerlendiriliyor.
Meteorolojiden yapılan açıklamada, çöl sıcaklarının ardından 27 Temmuz Perşembe günü Marmara Bölgesinde ve Edirne genelinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ifade ediliyor.

Önümüzdeki günlerde bazı illerde beklenen sıcaklıklar şu şekilde:
İstanbul : 28-37
Edirne : 32-42
Kırklareli : 29-41
Tekirdağ : 26-33
Kocaeli : 30-41
Sakarya : 30-39
Yalova : 26-35

Açıklamada sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu