Genel

Meteoroloji uyardı: “Soğuk ve yağışlı hava geliyor!”

Bölgemizin bugünden itibaren yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul Bölge Tahmin Erken Uyarı Merkez’inden alınan bilgilere göre, halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek olan soğuk hava nedeniyle, hafta boyunca azalarak, hafta sonunda bölge genelinde mevsim normallerinin 6 ilâ 8 derece altına düşeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, 9 Mart Çarşamba gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yükseklerde kar, 10 Mart Perşembe gününden itibaren Bölgemiz genelinde kar şeklinde olması beklenmektedir. Kar yağışının yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Öte yandan yetkililerden edilen bilgiye göre, İstanbul’da önümüzdeki günlerde beklenen hava durumu ile sıcaklık değerleri şu şekilde olması bekleniyor.
Hafta ortasına kadar aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, 09.03.2022 (Çarşamba) günü yüksek kesimlerde, 10.03.2022 (Perşembe) günü il genelinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönerek, önümüzdeki hafta başına kadar zaman zaman kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışlarının, İstanbul’un güneyinde orta kuvvette, kuzey ve yüksek kesimlerinde ise yer yer yoğun olacak şekilde örtü yapması bekleniyor. Kademeli olarak azalacak olan hava sıcaklıklarının, hafta ortasından sonra mevsim normallerinin 6 ilâ 8 derece altına düşmesi bekleniyor. Haftanın ikinci yarısında gün içerisindeki en yüksek sıcaklığın 3 derece dolayında olacağı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu