Son DakikaSON DAKİKA

Meteoroloji üst üste uyardı! Kuvvetli yağış geliyor…

Meteoroloji, kuvvetli yağışa karşı Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illeri için “sarı” kod uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı MerkezEdirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini duyurdu.

Türkiye’nin büyük bölümünde aşırı sıcaklar görülürken bazı illerde de yağışlı hava etkisini sürdürmeye devam ediyor. Meteoroloji, bugün için Edirne’yi de kapasayan 5 kenti şiddetli yağışa karşı “sarı” kodla uyardı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre; 24.08.2022 Çarşamba günü Marmara’nın güney ve batısında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Edirne (Uzunköprü, Havsa, Süloğlu, Lalapaşa), Tekirdağ (Hayrabolu, Muratlı, Çorlu, Marmaraereğlisi, Ergene, Saray ve Kapaklı) ve Yalova’da kuvvetli (21-50 kg/m2), Tekirdağ’ın batısında ( Malkara ve Şarköy) ve Edirne’nin Güneyinde ( Meriç, İpsala, Keşan ve Enez) yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu